גראד התפוצץ במפעל בנתיבות

הירי לישראל לא מפסיק: רקטת גראד שנורתה מעזה התפוצצה במפעל בנתיבות, כמה בני אדם נפגעו מחרדה. מוקדם יותר היום, פגע טיל גראד בבית פרטי בעיר. במקביל, נמשך ירי הקסאמים לעבר יישובי עוטף עזה

זירת הנפילה, היום (חדשות 2)

הירי לעבר יישובי הדרום לא מפסיק ושוב נתיבות על הכוונת: רקטת גראד שנורתה מרצועת עזה פגעה ישירות במפעל בעיר. נזק נגרם למבנה וכמה בני אדם לקו בחרדה, אך לא היו נפגעים בנפש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי בצהריים מגיע לאחר שהבוקר התפוצצה רקטה בחצר בית מגורים בנתיבות. נזק רב נגרם למבנה ולחנות סמוכה. 26 בני אדם לקו בחרדה, וחלק מהם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. לאור האירועים האחרונים הוחלט כי הלימודים בעיר יתקיימו במוסדות חינוך ממוגנים בלבד.

כשעתיים מאוחר יותר נורה מטח של כמה רקטות גראד לעבר אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה שתיים מהן, ומספר רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

יחימוביץ': "אי אפשר לעבור בשתיקה על הירי"

בשעות הצהריים סיירה יו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' בנתיבות, יחד עם ראש העיר יחיאל זוהר, וביקרה בבית שנפגע מרקטת גראד. "חייבים לשבח את החוסן והעמידה של התושבים כאן", אמרה יחימוביץ'.

"אי אפשר לעבור בשתיקה על הירי על יישובי הדרום", הבהירה יו"ר מפלגת העבודה. "לצה"ל יש לגיטימציה לפעול אבל גם אסור לשכוח את הנתיב הדיפלומטי שמטרתו להפעיל לחץ על מצרים וחמאס להפסיק את הירי".

יחימוביץ' שפגשה במקום תושבים מתוסכלים, הדגישה את הצורך בביטחון תעסוקתי במיוחד בימי משבר ביטחוני: "אסור לשכוח את התושבים שלא עובדים ובעלי העסקים אשר מסתגרים בבתים ולא מקבלים פיצויים על כך שהם לא יוצאים לעבודה".

 אש בדרום - סיקור מלא:

פרשנות: שתי חזיתות - על סף התלקחות

ההסלמה נמשכת: פגיעה ישירה בבית בשדרות

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"