תרגיל ביירוט מל"טים: שוגרו טילי פטריוט

שר הביטחון אהוד ברק הגיע הבוקר לבסיס פלמחים כדי לצפות בשיגור הטילים לעבר הים, במסגרת תרגיל ההגנה האווירית המשותף לישראל ולארה"ב. "זאת הוכחה לכך שהמערכות הוותיקות עדיין מספקות את התוצאות", הבהיר ברק

שיגור טילי הפטריוט היום (חדשות 2)

תרגיל ההגנה המשותף לישראל וארה"ב הגיע היום לשיא, כש-4 טילי פטריוט נורו מבסיס פלמחים לעבר הים. האימון היום דימה יירוט של מל"טים מדגמים שונים שיש ברשות צבאות ערב וארגוני טרור כמו חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בתרגיל המשולב הגדול ביותר שנערך בין שני הצבאות. הוא החל בסוף חודש אוקטובר, יסתיים השבוע ומהווה חלק מתכנית האימונים השגרתית של צה"ל במטרה לשפר את שיתוף הפעולה בין מערכות ההגנה האווירית של שני הצבאות.

בתרגיל ההגנה משתתפים גם חיילים אמריקנים וסוללות פטריוט אמריקניות ומי שמוביל אותו הם מנהלת חומה ומפא"ת במשרד הביטחון ומערך ההגנה האווירי של חיל האוויר.

ברק צפה בתרגיל: "ביטוי לשיתוף הפעולה עם האמריקנים"

במסגרת האימון הארוך תורגל יירוט טילים, רקטות וכלי טיס באמצעות המערכות הקיימות ובהן "חץ" "פטריוט" ו"כיפת ברזל", אך גם נערכות סימולציות של מערכות עתידיות כמו "שרביט קסמים". כל זאת, במטרה לדעת להתמודד עם איומים קיימים ואיומים עתידיים מצד אירן, סוריה, חיזבאללה וחמאס.

שר הביטחון אהוד ברק הגיע הבוקר אל הבסיס במרכז הארץ בו התקיים התרגיל על מנת לצפות בניסוי המתקדם. "התרגיל מהווה ביטוי לשיתוף הפעולה העמוק בין האמריקנים לבנינו", הדגיש ברק.

"זאת הוכחה כי המערכות הוותיקות והישנות עדיין עובדות כמו שצריך ומספקות את התוצאות", הוסיף שר הביטחון. "זה לצד הפעילות בדרום של מערכת כיפת ברזל המתקדמת שמיירטת פעם אחר פעם כל טיל שמכוון אל תוך יישוב, בתוך שכבת ההגנה שלהם".