יחימוביץ' בנתיבות: "אי אפשר לעבור בשתיקה על הירי"

לאחר עוד בוקר מתוח בדרום, ביקרה ח"כ שלי יחימוביץ' בבית שספג פגיעה ישירה של רקטת גראד והדגישה כי חייבים להגיב לירי הנמשך מעזה. "חייבים לשבח את חוסן התושבים", אמרה והדגישה: "לא לשכוח את גם את המסלול הדיפלומטי"

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' ערכה הבוקר סיור בנתיבות יחד עם ראש העיר יחיאל זוהר וביקרה בבית שנפגע הבוקר מרקטת גראד. "חייבים לשבח את החוסן והעמידה של התושבים כאן", אמרה יחימוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אי אפשר לעבור בשתיקה על הירי על יישובי הדרום", הבהירה יו"ר מפלגת העבודה. "לצה"ל יש לגיטימציה לפעול אבל גם אסור לשכוח את הנתיב הדיפלומטי שמטרתו להפעיל לחץ על מצרים וחמאס להפסיק את הירי".

יחימוביץ' שפגשה במקום תושבים מתוסכלים, הדגישה את הצורך בביטחון תעסוקתי במיוחד בימי משבר ביטחוני: "אסור לשכוח את התושבים שלא עובדים ובעלי העסקים אשר מסתגרים בבתים ולא מקבלים פיצויים על כך שהם לא יוצאים לעבודה".

"צריך גם ביטחון תעסוקתי"

לדבריה, "הם צריכים להיות בטוחים שמעבר לסיכונים הביטחוניים הם גם צריכים ביטחון חברתי ותעסוקתי כדי שיחושו שהם מסוגלים לעמוד במצב הזה".

הבוקר, הופר השקט בדרום לאחר שרקטת גראד נפלה בחצר בית מגורים בנתיבות. נזק רב נגרם למבנה ולחנות סמוכה. 26 בני אדם לקו בחרדה, וחלק מהם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. לאור האירועים האחרונים הוחלט כי הלימודים בעיר יתקיימו במוסדות חינוך ממוגנים בלבד.

 אש בדרום - סיקור מלא:

פרשנות: שתי חזיתות - על סף התלקחות

ההסלמה נמשכת: פגיעה ישירה בבית בשדרות

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"