גורמי ביטחון: "פנינו לא לרגיעה"

אחרי עוד בוקר של ירי רקטות ליישובי הדרום מעריכים במערכת הביטחון כי סבב ההסלמה האחרון לא הולך להיגמר בקרוב וכי חמאס לא הבין את המסרים שהועברו לו מישראל. הרמטכ"ל קיים היום דיון באפשרות התגובה ומאוחר יותר יתכנס פורום התשיעייה

"חמאס לא הבין את המסרים" (חדשות 2)

ארגוני הטרור ברצועת עזה לא מפסיקים את הירי לעבר ישראל, ואחרי הפגיעה הישירה הבוקר בבית בנתיבות ומטח הרקטות לאשקלון - נראה כי הדיבורים על אפשרות לרגיעה לא ממש מחוברים למציאות בשטח. על רקע הקריאות הגוברות במערכת הפוליטית ובצה"ל להחמיר את התגובה לירי, קיים הבוקר הרמטכ"ל בני גנץ הערכת מצב מיוחדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פורום התשיעייה יתכנס אחר הצהריים לדיון, בין היתר על ההסלמה בדרום. גורמים במערכת הביטחון מעריכים כי כרגע אין מה לדבר על הפסקת אש, אך בשלב זה הדרך לפעולה קרקעית ברצועת עזה עוד רחוקה.

גורמים ביטחוניים מעריכים כי חמאס לא הבין את המסרים שהועברו לו עד עכשיו - גם בהיבט של תקיפות צה"ל בעזה וגם באמצעות המתווכים המצרים. לדבריהם, השעות הקרובות - אולי הימים הבאים - יקבעו האם השקט יחזור לדרום או שסבב ההסלמה האחרון יוביל להתלקחות של ממש בגזרה.

הבוקר: התחדש הירי לעבר יישובי הדרום

 

השקט שעבר הלילה על תושבי הדרום הופר הבוקר עם פגיעה ישירה של רקטת גראד בחצר בית מגורים בנתיבות. נזק רב נגרם למבנה ולחנות סמוכה. 26 בני אדם לקו בחרדה, וחלק מהם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. לאור האירועים האחרונים הוחלט כי הלימודים בעיר יתקיימו במוסדות חינוך ממוגנים בלבד.


סמוך לשעה 7:00 התפוצצה רקטת גראד שנורתה מעזה בחצר בית בעיר בו אין ממ"ד, בשעה שבני המשפחה היו בבית. בנס לא נפגע איש, אך נזק רב נגרם למבנה ולחנות סמוכה. בעקבות הפיצוץ העז לקו בחרדה 26 בני אדם המתגוררים בסמוך.


כשעתיים מאוחר יותר נורה מטח של כמה רקטות גראד לעבר אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה שתיים מהן, ומספר רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.
 

 אש בדרום - סיקור מלא:

פרשנות: שתי חזיתות - על סף התלקחות

ההסלמה נמשכת: פגיעה ישירה בבית בשדרות

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"