מזכ"ל האו"ם לישראל וסוריה: "שמרו על איפוק"

בעקבות ההתחממות בגזרת הגולן אתמול, לאחר ירי הפצמ"ר מסוריה והתגובה הישראלית של שיגור טיל, הביע באן קי מון דאגה גדולה מהתלקחות אפשרית. "על שתי המדינות לכבד את הסכם שביתת הנשק", קרא

לא רק ישראל מודאגת מהתחממות בגזרת הגולן: מזכ"ל האו"ם באן קי-מון הביע חשש גדול מכך שירי הפצמ"ר לשטח ישראל מכיוון סוריה אתמול, וירי הטיל הישראלי לסוריה שבא בתגובה - יביאו למציאות חדשה-ישנה של מתיחות ואולי אף לוחמה בין המדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באן קרא לישראל ולסוריה לנהוג באיפוק. "על שתי המדינות לכבד את הסכם שביתת הנשק ביניהן ולעצור כל סוג של ירי מעבר לקו הפסקת האש", הצהיר מזכ"ל האו"ם בהודעה שפרסם.

"האש מהקרבות בסוריה מתפשטת אל מעבר לגדר"

כבר בשבוע שעבר התריע תת-מזכיר האו"ם ג'פרי פלטמן מפני האפשרות שאש הקרבות בין כוחות המורדים לכוחות צבא אסד בסוריה עשויה לזלוג אל מעבר לגבולותיה של סוריה ולגרום למתיחות בינה לבין שכנותיה. "המצב בסוריה הופך למעורפל יותר מדי יום, ועלולות להיות לו השלכות מסוכנות על מדינות האזור", אמר.

ההתחממות האחרונה בגבול ישראל-סוריה אירעה אתמול לאחר שפצצת מרגמה שנורתה מסוריה התפוצצה סמוך למוצב של צה"ל בתל חזקה בצפון הגולן - ירי שבעקבותיו שיגרו כוחות צה"ל טיל מונחה מסוג תמוז שפגע במכוון ליד הסוללה הסורית שירתה את הפצמ"ר.