גראד פגע בבית בנתיבות, מטח רקטות לאשקלון

אחרי לילה שקט, חודש הירי לעבר ישראל: רקטה פגעה בחצר בית מגורים. לא היו נפגעים, אך 26 בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם למבנים. בעקבות הירי בוטלו הלימודים במוסדות החינוך הלא ממוגנים בעיר. מטח רקטות נורה לאשקלון, "כיפת ברזל" יירטה שתיים מהן

השקט שעבר הלילה על תושבי הדרום הופר הבוקר עם פגיעה ישירה של רקטת גראד בחצר בית מגורים בנתיבות. נזק רב נגרם למבנה ולחנות סמוכה. 26 בני אדם לקו בחרדה, וחלק מהם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. לאור האירועים האחרונים הוחלט כי הלימודים בעיר יתקיימו במוסדות חינוך ממוגנים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 7:00 התפוצצה רקטת גראד שנורתה מעזה בחצר בית בעיר בו אין ממ"ד, בשעה שבני המשפחה היו בבית. בנס לא נפגע איש, אך נזק רב נגרם למבנה ולחנות סמוכה. בעקבות הפיצוץ העז לקו בחרדה 26 בני אדם המתגוררים בסמוך.

כשעתיים מאוחר יותר נורה מטח של כמה רקטות גראד לעבר אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה שתיים מהן, ומספר רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

"אנחנו כפסע מהתלקחות גדולה"

אילנה, תושבת השכונה בנתיבות בה התפוצצה הרקטה, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 על הבהלה שאחזה בה עם הישמע האזעקה. "הבן שלי סיפר לי שהרקטה התפוצה מול החלון שלו", שיחזרה. "מיהרנו למקום לראות שהכול בסדר".

אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב, הזהיר כי המצב בדרום עלול להסלים אף יותר. "אנחנו כפסע מהתלקחות גדולה ברצועת עזה ואני מקווה שלא נצטרך להגיע לזה", הבהיר. "דמם של מי שינסה לפגוע בילדים שלנו בראשם".

צה"ל תקף הלילה ברצועה

הלילה הגיבו כוחות צה"ל על מתקפת הרקטות על הדרום אמש. מטוסי חיל האוויר הפציצו אתר לשיגור רקטות בדרום הרצועה, מנהרת טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה בצפונה.

מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות התקיפה של חיל האוויר הלילה, וכי היא בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול אמש לעבר שטח ישראל. עוד נמסר כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. צה"ל מפנה אצבע מאשימה לעבר ארגון חמאס השולט ברצועה, ומטיל עליו את האחריות להסלמה".

דיווחים על מגעים לרגיעה

אתר אינטרנט פלסטיני המזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי דיווח אמש על הפסקת אש שהושגה עם ארגוני הטרור שנכנסה לכאורה לתוקף. הארגון מצדו, הכחיש אמש את הדיווחים והודיע שימשיך להילחם במה שהגדיר "התוקפנות הציונית". ירי הרקטה הבוקר לעבר נתיבות מהווה סימן לכך שהירי מהרצועה אכן יימשך.

אחרי יום של השבתה בלימודים ביישובי עוטף עזה ובגן יבנה, החליטו ברשויות כולן לפתוח בבוקר את מוסדות החינוך. על פי ההנחיות המעודכנות של פיקוד העורף, נקראים תושבי עוטף עזה לשהות, לפי שעה, במרחק 15 שניות מהמרחבים המוגנים. נוסף על כך, נאסר על קיום התקהלויות של 500 איש ויותר באזור כולו.

אש בדרום - סיקור מלא:

פרשנות: שתי חזיתות - על סף התלקחות

ההסלמה נמשכת: פגיעה ישירה בבית בשדרות

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"