תחת אש: הלימודים בדרום יתחדשו

אחרי יממה רווית רקטות ופצצות מרגמה, ישובו בבוקר תלמידי עוטף עזה אל בתי הספר. אתר אינטרנט פלסטיני דיווח כי בין הג'יהאד האיסלאמי לישראל סוכם על רגיעה, אך במקביל - נמשכים המטחים ואזעקות "צבע אדום"

אחרי יום שבו התפוצצו בשטח ישראל יותר מ-100 רקטות ופצצות מרגמה, לילה מתוח עובר על תושבי עוטף עזה ויישובי הדרום האחרים המצויים בטווח אש ארגוני הטרור העזתיים. וחרף המצב, הוחלט לחדש מחר את הלימודים כסדרם בכל הגזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי יום של השבתה בלימודים ביישובי עוטף עזה ובגן יבנה, החליטו ברשויות כולן לפתוח בבוקר את מוסדות החינוך. על פי ההנחיות המעודכנות של פיקוד העורף, נקראים תושבי עוטף עזה לשהות, לפי שעה, במרחק 15 שניות מהמרחבים המוגנים. נוסף על כך, נאסר על קיום התקהלויות של 500 איש ויותר באזור כולו.

למרות שהאש נמשכת כל כעת, דיווח הערב אתר אינטרנט פלסטיני, המזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי, על רגיעה שהושגה עם ארגוני הטרור שנכנסה לכאורה לתוקף. בשטח, הדברים נראים אחרת וגם בשעות האחרונות ממשיך הירי לעבר היישובים.

שר הביטחון אהוד ברק העביר הערב מסר מאיים לארגוני הטרור ואמר: "צה"ל הגיב בחריפות. על פי הצורך, נבחן תגובות נוספות. ישראל לא תירתע משום סוג של מהלך צבאי כדי להחזיר את השקט והביטחון לתושבי עוטף עזה".

השר לענייני אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון, איים כי "אם ארגוני הטרור לא יפסיקו את האש, נהיה מוכנים להחריף את התגובה שלנו כמה שצריך, עד שהם יגידו 'די'. זו מלחמה לא פשוטה, אבל בסופו של דבר נביא לסיומה. זה לא מהלך של 'זבנג וגמרנו', אבל נעשה לזה סוף".

בערב אחד: שני בתי מגורים נפגעו ישירות

בשעות הערב ספגו שני בתי מגורים פגיעות ישירות של רקטות שנורו מהרצועה. בשדרות התפוצץ קסאם בעל גג בית שבו אין ממ"ד, בעת שבני המשפחה שהו בסלון. איש לא נפגע, אולם נזק כבד נגרם במקום.

בגזרה אחרת - ביישוב מועצה האזורית שער הנגב - נפגע ישירות בית מגורים נוסף. גם כאן, למרבה המזל, לא נפגע איש - אולם לבית נגרם נזק.

היום התייחס להסלמה בדרום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהדגיש כי "העולם צריך לדעת שישראל לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח הירי הגובר מהרצועה. צה"ל פועל ויפעל בתקיפות נגד ארגוני הטרור ברצועה, והם סופגים מכות קשות". הוא אף הזהיר כי "אנו ערוכים להחריף את תגובתנו".

אש בדרום - סיקור מלא:

ההסלמה נמשכת: פגיעה ישירה בבית בשדרות

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"