עוד מטח: שני בתים נפגעו ישירות

ביישוב בשער הנגב נפגע בית - אין נפגעים בנפש. בשדרות ישבה משפחה בסלון כשרקטה פגעה בגג ביתם - גם כאן אין נפגעים. יותר מ-100 רקטות נפלו במהלך היום. מערכת "כיפת ברזל" יירטה טיל שנורה לנתיבות. הג'יהאד האסלאמי מכחיש דיווחים על רגיעה

הירי מהרצועה נמשך ומביא הערב לפגיעה ישירה בבית: רקטת קסאם שנורתה מהרצועה הערב פגעה בבית בשדרות. בני המשפחה שהו באותה העת בסלון הבית - ולא נפגעו. במקום כמה נפגעי חרדה. בשעות הערב המוקדמות נורו רקטות ופצמ"רים לעבר יישובים רבים, והתושבים נכנסים ויוצאים מהמרחבים המוגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בבית המשפחה בשדרות שנפגע הערב אין ממ"ד. בני המשפחה שהו בסלון ביתם בעת הישמע "צבע אדום", והרקטה פגעה בגג הרעפים. למרבה המזל, אף אחד לא נפגע פיזית בתקיפה הזו.

נוסף על כך, ספג מבנה ביישוב במועצה האזורית שער הנגב פגיעה ישירה. איש לא נפגע, אך במקום נגרם נזק. ירי לעבר שטחים פתוחים נמשך לאורך כל גזרת עוטף עזה.

הערב נורה גם מטח של חמש פצצות מרגמה סמוך לגדר המערכת. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אחר הצהריים נורו ארבע רקטות לעבר שטחי המועצה האזורית אשכול, כולן התפוצצו בשטחים פתוחים. רקטה נוספת נורתה לעבר המועצה האזורית שער הנגב, והתפוצצה בשטח לא מיושב גם כן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בארגון הג'יהאד האיסלאמי מבהירים הערב כי בניגוד לפרסומים מוקדם יותר, לא הושגה כל הפסקת אש בין ישראל לפלסטינים. "נמשיך לפעול להגנת הפלסטינים מפני התוקפנות הישראלית", אמר דובר הג'יהאד האיסלאמי אבו אחמד. המשמעות - ירי הרקטות צפוי להימשך.

"אנחנו נמצאים במלחמת התשה"

במהלך היום התפוצצו בדרום יותר מ-100 רקטות ופצצות מרגמה. שלושה בני אדם נפצעו בבוקר קל מרסיסים ופונו לבתי החולים. נזק נגרם לבתים ולכלי רכב, ומפעל בשדרות ספג פגיעה ישירה. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתי רקטות ששוגרו לעבר באר שבע. לאור האירועים בדרום החליט מפכ"ל המשטרה, בהייעצות עם השר לביטחון פנים, להקדים את מועד כניסתו לתפקיד של מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי.

בעקבות הירי לא התקיימו היום לימודים בכל יישובי עוטף עזה ובמכללת ספיר, בבאר שבע נקראו ההורים לאסוף את ילדיהם מבתי הספר בשעות הצהריים. גם בשעה זו ההנחיה לתושבים היא להישאר סמוך למרחבים מוגנים.

"אין דבר צפוי או לא צפוי בשגרה של החיים שלנו כאן בדרום", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ'. "אנו נמצאים במלחמת התשה וישראל חייבת לשים לה קץ - זה בלתי אפשרי. אנו חיים במציאות בלתי אפשרית". הוא ציין כי מדינת ישראל חייבת להשיב את השקט לאזור הדרום: "אם צריך יש לחזור לסיכולים הממוקדים - התושבים מאוד מתוסכלים".

ראש הממשלה נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה להסלמה הנוכחית בדרום. "אני מבקש לאחל החלמה מהירה לפצועים", אמר נתניהו. "בהזדמנות זו, אני רוצה לחזק את תושבי הדרום שעומדים באומץ ובקור רוח מול מצב לא פשוט". ראש הממשלה הדגיש כי "העולם צריך לדעת שישראל לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח הירי הגובר מהרצועה. צה"ל פועל ויפעל בתקיפות נגד ארגוני הטרור ברצועה, והם סופגים מכות קשות". בסוף דבריו, ציין נתניהו כי "אנו ערוכים להחריף את תגובתנו".

אש בדרום - סיקור מלא:

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"