ירי ללא הפסקה לעבר הדרום; יותר מ-80 רקטות

ההסלמה נמשכת: ארגוני הטרור בעזה ירו אחר הצהריים 5 רקטות נוספות לעבר המועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. משעות הבוקר נורו יותר מ-80 רקטות לעבר הדרום. מוקדם יותר הצליחה מערכת כיפת ברזל הצליחה ליירט טיל גראד שנורה מהרצועה לעבר באר שבע

הירי מרצועת עזה ליישובי דרום הארץ לא נפסק. גם בשעות הערב נורו רקטות ופצמ"רים לעבר יישובים רבים, והתושבים נכנסים ויוצאים מהמרחבים המוגנים. הערב נורה מטח של חמש פצצות מרגמה סמוך לגדר המערכת. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אחר הצהריים נורו ארבע רקטות לעבר שטחי המועצה האזורית אשכול, כולן התפוצצו בשטחים פתוחים. רקטה נוספת נורתה לעבר המועצה האזורית שער הנגב, ונחתה אף היא בשטח לא מיושב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך היום התפוצצו בדרום יותר מ-80 רקטות ופצצות מרגמה. שלושה בני אדם נפצעו קל מרסיסים ופונו לבתי החולים. נזק נגרם לבתים ולכלי רכב, ומפעל בשדרות ספג פגיעה ישירה. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתי רקטות ששוגרו לעבר באר שבע. לאור האירועים בדרום החליט מפכ"ל המשטרה, בהייעצות עם השר לביטחון פנים, להקדים את מועד כניסתו לתפקיד של מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי.

בעקבות הירי לא התקיימו היום לימודים בכל יישובי עוטף עזה ובמכללת ספיר, בבאר שבע נקראו ההורים לאסוף את ילדיהם מבתי הספר בשעות הצהריים. גם בשעה זו ההנחיה לתושבים היא להישאר סמוך למרחבים מוגנים. בשל ההסלמה, יכנס הערב הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הערכת מצב.

"אנחנו נמצאים במלחמת התשה"

"אין דבר צפוי או לא צפוי בשגרה של החיים שלנו כאן בדרום", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ'. "אנו נמצאים במלחמת התשה וישראל חייבת לשים לה קץ - זה בלתי אפשרי. אנו חיים במציאות בלתי אפשרית". הוא ציין כי מדינת ישראל חייבת להשיב את השקט לאזור הדרום: "אם צריך יש לחזור לסיכולים הממוקדים - התושבים מאוד מתוסכלים".

ראש הממשלה נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה להסלמה הנוכחית בדרום. "אני מבקש לאחל החלמה מהירה לפצועים", אמר נתניהו. "בהזדמנות זו, אני רוצה לחזק את תושבי הדרום שעומדים באומץ ובקור רוח מול מצב לא פשוט". ראש הממשלה הדגיש כי "העולם צריך לדעת שישראל לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח הירי הגובר מהרצועה. צה"ל פועל ויפעל בתקיפות נגד ארגוני הטרור ברצועה, והם סופגים מכות קשות". בסוף דבריו, ציין נתניהו כי "אנו ערוכים להחריף את תגובתנו".

אש בדרום - סיקור מלא:

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"