כיפת ברזל יירטה גראד שנורה לבאר שבע

ארגוני הטרור בעזה מגדילים את טווח הירי: מערכת כיפת ברזל הצליחה ליירט טיל גראד שנורה מהרצועה לעבר באר שבע. תושבים בעיר דיווחו ששמעו אזעקות עולות ויורדות ולאחריהן נשמע קול פיצוץ אדיר

לאחר ששיגרו יותר מ-40 רקטות משעות הבוקר, ארגוני הטרור בעזה מנסים להרחיב את הירי לעבר ישראל: מערכת כיפת ברזל הצליחה ליירט טיל גראד שנורה לעבר העיר באר שבע. תושבים באזור דיווחו שלאחר שהופעלו אזעקות, נשמע פיצוץ עז בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בטיל הראשון ששוגר לטווח זה מאז תחילת ההסלמה הנוכחית. בשל ההסלמה, יכנס הערב הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הערכת מצב. לאחר האזעקות, עיריית באר שבע ביקשה מהורי ילדי הגנים הציבוריים, הפרטיים וכן הצהרונים שיאספו את ילדיהם בשל במצב.

"אנחנו נמצאים במלחמת התשה"

"אין דבר צפוי או לא צפוי בשגרה של החיים שלנו כאן בדרום", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ'. "אנו נמצאים במלחמת התשה וישראל חייבת לשים לה קץ - זה בלתי אפשרי. אנו חיים במציאות בלתי אפשרית". הוא ציין כי מדינת ישראל חייבת להשיב את השקט לאזור הדרום: "אם צריך יש לחזור לסיכולים הממוקדים - התושבים מאוד מתוסכלים".

מוקדם יותר נפצעו שלושה בני אדם באורח קל מרסיסי רקטה ופונו על ידי צוותי מד"א לבית החולים סורוקה בעיר. נזק נגרם לבתים ולכלי רכב ומפעל בשדרות ספג פגיעה ישירה. בעקבות הירי הוחלט לבטל את הלימודים בכל יישובי עוטף עזה ובמכללת ספיר בשדרות.

ראש הממשלה נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה להסלמה הנוכחית בדרום. "אני מבקש לאחל החלמה מהירה לפצועים", אמר נתניהו. "בהזדמנות זו, אני רוצה לחזק את תושבי הדרום שעומדים באומץ ובקור רוח מול מצב לא פשוט". ראש הממשלה הדגיש כי "העולם צריך לדעת שישראל לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח הירי הגובר מהרצועה. צה"ל פועל ויפעל בתקיפות נגד ארגוני הטרור ברצועה, והם סופגים מכות קשות". בסוף דבריו, ציין נתניהו כי "אנו ערוכים להחריף את תגובתנו".

יותר מ-30 רקטות נורו משעות הבוקר לדרום

הירי מהרצועה נמשך לכל אורך הבוקר ויותר מ-30 רקטות התפוצצו בשורה של יישובים. במועצת שער הנגב היו נפילות ליד מזכירות של אחד היישובים וליד מפעל. בכמה יישובים נגרם נזק למבנים כתוצאה מפיגעת הרקטות.

סמוך לשעה 10:00 נורתה לשדרות רקטה שפגעה ישירות במפעל בעיר ורק בנס לא היו נפגעים. נזק נגרם למבנה. משעות הבוקר התפוצצו יותר מ-30 רקטות באזור הדרום, וזאת בנוסף ל-30 הרקטות שנורו אמש אחרי התקרית הקשה בה נפגע ג'יפ של צה"ל בגבול עזה ונפצעו ארבעה חיילים.

לאור המשך הירי החליט פיקוד העורף לבטל את הלימודים במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב ורבבות ילדים נשארו בבתים. מוקדם יותר הוחלט כי הלימודים בבתי הספר יחלו בשעה מאוחרת יותר, ולכן התלמידים לא יצאו עדיין למוסדות החינוך ונשארו במרחבים המוגנים.

אש בדרום - סיקור מלא:

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"