שוב: פצצת מרגמה התפוצצה ברמת הגולן

גם בצפון הארץ לא שקט: הריקושטים ממלחמת האזרחים המתחוללת בסוריה ממשיכים לזלוג לשטח ישראל, כשגם הבוקר נחתה פצצת מרגמה בתל חזקה סמוך ליישוב אלוני הבשן שברמת הגולן. בסוף השבוע: שלוש מרגמות התפוצצו באזור, כשאחת מהן בין בתים. ככל הנראה מדובר בירי תועה ולא מכוון

פצצת מרגמה. אילוסטרציה (רויטרס)

אש גם בגולן: שלושה ימים אחרי הירי האחרון לרמת הגולן מסוריה שנפל בין בתים, פצצת מרגמה התפוצצה הבוקר בשטח פתוח בתל חזקה, סמוך ליישוב אלוני הבשן. ביום חמישי האחרון התפוצצו באזור שלוש פצצות מרגמה - שלא גרמו לנפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל העביר תלונה לאו"ם. גורמי צבא הדגישו הבוקר שמדובר בירי תועה ולא מכוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם בסוף השבוע העריכו גורמי ביטחון כי מדובר בפצצות שנורו כחלק מהעימותים הפנימיים בכפר בירעג'ם בסוריה ולא כוונו נגד ישראל. בצה"ל הגבירו את הכוננות באזור וטרם החליטו אם ואיך להגיב.

במקביל, בצה"ל שינו בסוף השבוע את נהלי הפתיחה באש באזור. על פי ההנחיות החדשות, אם יש ירי מכיוון סוריה שהוא מסוכן ומתמשך אז ניתן להגיב אליו. במערכת הביטחון רוצים להימנע מעימות עם סוריה אך התקריות האחרונות חייבו את מערכת הביטחון להגביר את ההיערכות. 

בצה"ל חוששים במיוחד מהעובדה שגורמים איסלאמים שמתרכזים לאורך הגבול עם סוריה, יסלימו את המצב. רק לאחרונה ביקר הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ באזור ושמע קריאות "אללה אכבר".