נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

על רקע ההסלמה בדרום הארץ, ציין הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "ישראל לא תשב בחיבוק ידיים" לנוכח ירי הרקטות ההולך וגובר מרצועת עזה. "אנו ערוכים להחריף התגובה", אמר. שר הביטחון: "צה"ל הולם במחבלים חזק מאוד"

כשברקע הירי המאסיבי מרצועת עזה לישראל, פתח הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו את דבריו בישיבת הממשלה בהתייחסות להסלמה בדרום והבהיר כי ישראל ערוכה להחריף את תגובתה - אם תידרש לכך. מוקדם יותר נפצעו שלושה בני אדם באורח קל מרסיסי רקטה ופונו על ידי צוותי מד"א לבית החולים סורוקה בבאר שבע. נזק נגרם לבתים ולכלי רכב ומפעל בדרות ספג פגיעה ישירה. בעקבות הירי הוחלט לבטל את הלימודים בכל יישובי עוטף עזה ובמכללת ספיר בשדרות. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים שידור חי עם כל העדכונים והפרשנויות על הנעשה בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש לאחל החלמה מהירה לפצועים", אמר ראש הממשלה נתניהו. "בהזדמנות זו, אני רוצה לחזק את תושבי הדרום שעומדים באומץ ובקור רוח מול מצב לא פשוט".

ראש הממשלה הדגיש כי "העולם צריך לדעת שישראל לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח הירי הגובר מהרצועה. צה"ל פועל ויפעל בתקיפות נגד ארגוני הטרור ברצועה, והם סופגים מכות קשות". בסוף דבריו, ציין ראש הממשלה כי "אנו ערוכים להחריף את תגובתנו".

ברק: צה"ל הולם במחבלים קשה מאוד

אמש נועדו בירושלים שר הביטחון אהוד ברק וראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לדון במצב ולהחליט על המשך התגובה הישראלית לטרור מעזה. גורמים מדיניים מעריכים כי הסיבוב הנוכחי לא מביא את ישראל לסף של מהלך צבאי גדול, אלא לתגובות קשות של צה"ל.

הבוקר, בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגל"צ, עם גולן יוכפז, אמר ברק כי "המאבק העיקרי הוא על הגדר, שם מנסים להבטיח שישראל תוכל לפעול כרגיל". שר הביטחון הדגיש כי "צה"ל הולם במחבלים קשה מאוד. ביממה האחרונה נהרגו בעזה ארבעה, בשבועות האחרונים נהרגו 15. ישראל לא תקבל את הניסיון שלהם לשנות את הכללים".

ברק הודה כי תושבי הדרום מתמודדים עם שגרת חיים קשה, אך לדבריו, מצבם משתפר. "היום זה לא מה שהיה לפני עשר שנים באזור עזה. המצב משתפר אבל אנחנו עוד לא שם".

יותר מ-30 רקטות נורו משעות הבוקר לדרום

הירי מהרצועה נמשך לכל אורך הבוקר ויותר מ-30 רקטות התפוצצו בשורה של יישובים. במועצת שער הנגב היו נפילות ליד מזכירות של אחד היישובים וליד מפעל. בכמה יישובים נגרם נזק למבנים כתוצאה מפיגעת הרקטות.

סמוך לשעה 10:00 נורתה לשדרות רקטה שפגעה ישירות במפעל בעיר ורק בנס לא היו נפגעים. נזק נגרם למבנה. משעות הבוקר התפוצצו יותר מ-30 רקטות באזור הדרום, וזאת בנוסף ל-30 הרקטות שנורו אמש אחרי התקרית הקשה בה נפגע ג'יפ של צה"ל בגבול עזה ונפצעו ארבעה חיילים.

לאור המשך הירי החליט פיקוד העורף לבטל את הלימודים במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב ורבבות ילדים נשארו בבתים. מוקדם יותר הוחלט כי הלימודים בבתי הספר יחלו בשעה מאוחרת יותר, ולכן התלמידים לא יצאו עדיין למוסדות החינוך ונשארו במרחבים המוגנים.

אש בדרום - סיקור מלא:

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"