למרות הירי: גיבוש ליחידות המיוחדות נערך בדרום

400 מועמדים לפני גיוס, ליחידות המיוחדות של צה"ל ובהן מטכ"ל, שלדג ושייטת הגיעו הבוקר לגיבוש בחוף פתוח בדרום. למרות הירי הנמשך מעזה, בצה"ל הוחלט שלא לבטל את הפעילות בטענה שהגיבוש מתקיים בטווח בו אין איום רקטות ובאזור שבו לא בוטלו הלימודים

גיבוש בצל הירי. אילוסטרציה (דו"צ)

למרות הירי המאסיבי הנמשך כל היום ליישובי הדרום, בצה"ל החליטו שלא לבטל גיבוש למועמדים ליחידות המיוחדות, שמתקיים בחוף באזור. בצבא הדגישו כי הגיבוש מתקיים בטווח שמחוץ לטווח הרקטות (כ-40 ק"מ), באזור בו לא בוטלו הלימודים ולכן לא הייתה סיבה לבטלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בגיבוש לסיירת מטכ"ל, לשייטת 13 וליחידות שלדג ו-669 של חיל האוויר, בו משתתפים 400 צעירים, שחלומם הוא להתקבל ליחידה מיוחדת. בנוסף, את המועמדים בוחנים 150 אנשי מילואים שזומנו במיוחד לגיבוש.

למרות הסכנה בקיום הגיבוש, שמתקיים בחוף ים פתוח - יום אחרי שרקטה התפוצצה מצפון לאשדוד, בצבא עומדים מאחורי החלטתם והצעירים והבוחנים יהיו חשופים בכל רגע לירי רקטות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "בעקבות הערכת מצב שנערכה הבוקר, הנחיות פיקוד העורף לאוכלוסיה המתגוררת בטווח של 40-7 ק"מ הן קיום פעילות שגרה". עוד צוין כי "אין מגבלה על התקהלות בטווח זה. החוף נמצא בטווח הנ"ל ולכן אין הגבלה על קיום הגיבושים בו".

אש בדרום - סיקור מלא:

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"