הפגיעה בג'יפ צה"ל: שני חיילים עדיין מונשמים ומורדמים

בבוקר שאחרי התקרית הקשה בגבול עזה, שניים מארבעת הלוחמים שנפצעו מפגיעת הטיל עדיין מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ בסורוקה, כשהם מורדמים ומונשמים. "אחד מהם במצב קשה מאוד, הוא עבר ניתוח ארוך ומשולב", אמרה סגנית מנהל בית החולים שציינה כי מצבו של השני בינוני

יום לאחר הפיגוע בגבול עזה, בו נורה טיל נ"ט לעבר ג'יפ סיור של צה"ל, מוסיף להיות קשה מצבו של אחד מהחיילים הפצועים. הוא מונשם ומורדם לאחר שעבר הלילה סדרת ניתוחים בבית החולים סורוקה. פצוע נוסף, שמצבו מוגדר בינוני, מאושפז גם הוא מחלקה לטיפול נמרץ בסורוקה כשהוא מונשם ומורדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביחידה לטיפול נמרץ מאושפים כעת שני פצועים", סיפרה סגנית מנהל בית החולים סורוקה, ד"ר אורלי ויינשטיין, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אחד מהם במצב קשה מאוד. הוא עבר ניתוח ארוך ומשולב, שממנו יצא לפני מספר שעות וכעת הוא מורדם".

ד"ר ויינשטיין סיפרה גם על מצבו של החייל הפצוע השני, שעדיין מאושפז בבית החולים. "הפצוע עבר ניתוח עיניים ארוך והוא סובל מפציעות של רסיסים בפלג הגוף העליון. ככל הנראה, בשעות הקרובות נוציא את הפצוע שמצבו קשה מאוד ממצב ההרדמה שבו הוא שרוי - כדי שיוכל להתאושש מן הניתוח".

ד"ר ניצה נוימן, רופאה בכירה בבית החולים, התייחסה גם לאזרחים שנפצעו הבוקר מירי הרקטות ופונו לסורוקה. "הגיעו שני אזרחים המתגוררים בשדרות ונפצעו מרסיסים שפגעו בחלון מכוניתם באזור כפר עזה. הם נפגעו בפלג גופם העליון ומצבם מוגדר קל. הם בהכרה מלאה ויופנו להמשך בדיקות".

אביו של הפצוע: "בטוח שירצה לחזור מהר לעזה"

אביו של אמרי בירן, לוחם צה"ל שנפצע אתמול קל באירוע פגיעת הטיל בסיור של צה"ל, סיפר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על מצבו של בנו ועל התחושות במשפחה. "אמרי נפגע הכי קל", סיפר האב, גיל בירן. "יש לו כאבים ביד ימין מרסיסים, אבל נראה שהכל בסדר". 

"הוא מבין לחלוטין מה קרה וכל הזמן שואל מה שלום חבריו שנפצעו ונמצאים בבית החולים סורוקה", הוסיף האב שאמר כי בנו לא נזקק לניתוח. "הוציאו לו כל מיני רסיסים ותפרו לו את הפציעות. אני בטוח שאם זה תלוי בו - הוא ירצה לחזור לעזה כמה שיותר מהר".