3 פצועים קל במטח רקטות לדרום, פגיעה ישירה במפעל בשדרות

לפחות 29 רקטות נורו משעות הבוקר מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. שלושה בני אדם נפגעו באורח קל מרסיסים ונזק נגרם לבתים ולכלי רכב. אחת הרקטות פגעה ישירות במפעל בשדרות, ורק בנס לא נפגע איש. בעקבות ההסלמה בוטלו הלימודים במועצות אשכול ושער הנגב, ובמכללת ספיר. הצטרפו לשידור החי

אחרי מתקפת הרקטות לעבר יישובי הדרום אמש הוחלט שלא לבטל את הלימודים, והבוקר - בדיוק בשעה שבה אמורים היו להיפתח מוסדות החינוך - נורו מטחים כבדים מהרצועה. שלושה בני אדם נפצעו באורח קל מרסיסי רקטה ופונו על ידי צוותי מד"א לבית החולים סורוקה בבאר שבע. נזק נגרם לבתים ולכלי רכב. בעקבות הירי הוחלט לבטל את הלימודים בכל יישובי עוטף עזה ובמכללת ספיר בשדרות. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים שידור חי עם כל העדכונים והפרשנויות על הנעשה בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי מהרצועה נמשך לכל אורך הבוקר ויותר מ-30 רקטות התפוצצו בשורה של יישובים. במועצת שער הנגב היו נפילות ליד מזכירות של אחד היישובים וליד מפעל. בכמה יישובים נגרם נזק למבנים כתוצאה מפיגעת הרקטות.

סמוך לשעה 10:00 נורתה לשדרות רקטה שפגעה ישירות במפעל בעיר ורק בנס לא היו נפגעים. נזק נגרם למבנה. משעות הבוקר התפוצצו יותר מ-30 רקטות באזור הדרום, וזאת בנוסף ל-30 הרקטות שנורו אמש אחרי התקרית הקשה בה נפגע ג'יפ של צה"ל בגבול עזה ונפצעו ארבעה חיילים.

הערכה: צה"ל לא ייצא למבצע רחב ברצועה

לאור המשך הירי החליט פיקוד העורף לבטל את הלימודים במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב ורבבות ילדים נשארו בבתים. מוקדם יותר הוחלט כי הלימודים בבתי הספר יחלו בשעה מאוחרת יותר, ולכן התלמידים לא יצאו עדיין למוסדות החינוך ונשארו במרחבים המוגנים.

צה"ל תקף בתגובה מטרות טרור ברצועת עזה. במקביל, הדרג המדיני אישר את תכניות הצבא ולכן ייתכן ובהמשך היום יהיו עוד תקיפות של חיל האוויר ברצועה.

ברק: צה"ל הולם במחבלים קשה מאוד

אמש נועדו בירושלים שר הביטחון אהוד ברק וראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לדון במצב ולהחליט על המשך התגובה הישראלית לטרור מעזה. גורמים מדיניים מעריכים כי הסיבוב הנוכחי לא מביא את ישראל לסף של מהלך צבאי גדול, אלא לתגובות קשות של צה"ל.

הבוקר, בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגל"צ, עם גולן יוכפז, אמר ברק כי "המאבק העיקרי הוא על הגדר, שם מנסים להבטיח שישראל תוכל לפעול כרגיל". שר הביטחון הדגיש כי "צה"ל הולם במחבלים קשה מאוד. ביממה האחרונה נהרגו בעזה ארבעה, בשבועות האחרונים נהרגו 15. ישראל לא תקבל את הניסיון שלהם לשנות את הכללים".

ברק הודה כי תושבי הדרום מתמודדים עם שגרת חיים קשה, אך לדבריו, מצבם משתפר. "היום זה לא מה שהיה לפני עשר שנים באזור עזה. המצב משתפר אבל אנחנו עוד לא שם".

אש בדרום - סיקור מלא:

חיל האוויר תקף 5 פעמים בעזה במהלך הלילה

קריאות במערכת הפוליטית: "הגיעה השעה לטיפול שורש בעזה"

החיילים מנותחים: "הם בסכנת חיים"

הסלמה בדרום: ירי לעבר חבל אשכול

טיל נ"ט פגע בג'יפ צה"ל בעזה