הרמטכ"ל לשעבר חלוץ: "רק תקיפה גרעינית תחסל הגרעין האירני"

השבועון הבריטי "סאנדיי טיימס" מפרסם היום ציטוט מפיו של הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ בעת ביקורו בוושינגטון השבוע, ולפיו ציין כי לדעתו, הדבר שיביא לחיסולה של תכנית הגרעין האירנית הוא תקיפה באמצעות נשק לא-קונבנציונלי. עם זאת הוסיף, כי הוא מקווה שנתניהו לא ינקוט בצעד הזה

חלוץ: "רק תקיפה גרעינית תחסל את הגרעין ה (חדשות 2)

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ טוען כי הדרך היחידה לחיסול הגרעין האירני היא תקיפה גרעינית ברפובליקה האסלאמית, כך מפרסם היום השבועון "סאנדיי טיימס". אך עם זאת הוסיף, כי הוא "מקווה שנתניהו לא מספיק מטורף כדי לחשוב ברצינות על תקיפה אירן באמצעות גרעין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בשבועון הבריטי, צוטטו דבריו של חלוץ במהלך ביקור בוושינגטון, שם ציין באזני אנשיו כי לדעתו, אסור להנהגה הישראלית לפרסם בראש חוצות "קווים אדומים" בנוגע לגרעין האירני. "הסיטואציה משתנה כל הזמן", אמר חלוץ והבהיר: "מה שנראה עכשיו כמו קו אדום - יכול להשתנות ברגע קבלת ההחלטה".

עוד הוסיף הרמטכ"ל לשעבר, כי "עדיף להשאיר אי ודאות מסוימת בצד השני בנוגע לשאלה מהם הקווים האדומים של ישראל ולא ליידע אותם מהו הגבול מבחינתנו". על פי הפרסום, ציין חלוץ בדבריו כי הוא מקווה שראש הממשלה לא ינקוט בצעד של תקיפת הרפובליקה האסלאמית בגרעין. "כולי תקווה שנתניהו לא מטורף מספיק כדי לחשוב ברצינות על אפשרות שכזו", אמר.