צה"ל תקף חמישה יעדים ברצועת עזה במהלך הלילה; מחבל אחד נהרג

מאמש נתונים יישובי הדרום תחת מתקפת רקטות שכללה כבר כ-30 שיגורים. צה"ל תקף במהלך הלילה יעדים רבים ברצועה: אתר לייצור אמצעי לחימה, שני אתרים לאחסון אמצעי לחימה ושני אתרי שיגור בצפון רצועת עזה וכן יעד טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה בדרומה. הפלסטינים מדווחים על הרוג אחד

חיל האוויר תקף חמישה יעדים ברצועת עזה במהלך הלילה, בתגובה לירי הרקטות לעבר הדרום אמש. מדובר צה"ל נמסר כי הופגזו אתר לייצור אמצעי לחימה, שני אתרים לאחסון אמצעי לחימה ושני אתרי שיגור בצפון רצועת עזה וכן יעד טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה בדרומה. במקביל מדווחים הפלסטינים על הרוג אחד בתקיפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקיפות מתבצעות כתגובה למטח הרקטות שהכה בשטח ישראל לאחר הפיגוע בגבול הרצועה בו נפצעו 4 חיילים. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נמסר בהודעת דובר צה"ל.

אמש שוגרו לעבר יישובי הדרום יותר כ-30 רקטות: 7 התפוצצו בגזרת מרחב הנגב, 6 נפילות היו בגזרת לכיש וכמה רקטות באזור אשדוד. בכל המקרים לא היו נפגעים. נזק נגרם לכלי רכב במועצה האזורית שער הנגב. במקביל, דווח על רקטה שנחתה בין שני בתים במועצה האזורית אשכול ופגעה בקו מתח. חלק מהיישוב נותק מחשמל אך לא דווח על נפגעים באירוע.

התושבים הונחו להישאר בקרבת המרחבים המוגנים

בעקבות ההסלמה, ועוד לפני הירי, הנחה אמש פיקוד העורף את תושבי יישובי עוטף עזה להישאר בקרבת המרחבים המוגנים. זאת, לאחר הערכת מצב שקיימו בצה"ל ובמערכת הביטחון בעקבות האירוע הקשה בגבול הרצועה.

בתום הערכת מצב של פיקוד העורף, עיריית אשקלון ו-ועד ההורים המרכזי בעיר, הוחלט לקיים הערכת מצב בשעה שש בבוקר על מנת לגבש החלטה לגבי הלימודים בעיר.

ארגון החזית העממית מיהר לקחת אחריות לתקיפת הג'יפ הצה"לי, ובהודעה שפרסמה הזרוע הצבאית נאמר כי אנשיה הם שירו שני טילים לעבר הג'יפ הצבאי. עוד לפני לקיחת האחריות אמרו בארגון חמאס השולט ברצועה כי ירי הטיל מוצדק וכי כל כלי של צה"ל הוא מטרה לגיטימית.

מנגד, שיגר הערב שר הביטחון אהוד ברק מסר מאיים לעבר הפלסטינים. "צה"ל הגיב בחומרה על האירוע ותגובות נוספות תבחנה בימים הקרובים. לא נעבור לסדר היום על החמרת האירועים על הגדר", הדגיש ברק.

טיל נ"ט נורה לעבר ג'יפ צה"ל: 4 חיילים נפצעו

בשעות אחר הצהריים נורו טילי נ"ט לעבר ג'יפ סיור של צה"ל. כתוצאה מהירי נפצעו 4 חיילים. בתגובה לאירוע פתחו כוחות צה"ל בירי ארטילרי לעבר שורת יעדים בעזה. הפלסטינים דיווחו על ארבעה הרוגים ועשרות פצועים.

מצבו של אחד החיילים הפצועים מוגדר קשה מאוד. חייל נוסף נפצע באורח בינוני, כשהוא סובל מפגיעת גפיים חמורה. השניים פונו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. שני חיילים נוספים נפצעו קל עד בינוני מרסיסים ופונו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים ברזילי באשקלון.