קריאות במערכת הפוליטית: "הגיעה השעה לטיפול שורש בעזה"

אחרי התוצאות הקשות של תקיפת הג'יפ הצה"לי, שנפגע מטיל נ"ט בגבול עזה, אומרים חברי כנסת כי הגיע הזמן לפעולה נרחבת. "גמגום ישראלי ייענה בעוד פעולות טרור", הבהיר יו"ר קדימה שאול מופז, שקרא לדרג המדיני לאשר מבצע עוצמתי. "יש לתת מכה ניצחת לקיני הטרור", הדגיש השר יולי אדלשטיין

"להחמיר את התגובה" (רויטרס)

בעקבות הפגיעה בג'יפ צה"ל בגבול עזה ופציעתם של ארבעה חיילים, קוראים במערכת הפוליטית לראש הממשלה להחמיר את התגובה הישראלית מול ארגוני הטרור הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר קדימה, הרמטכ"ל לשעבר שאול מופז, טען כי על הדרג המדיני לאשר לצה"ל לפעול בעוצמה בכל מקום שיידרש. "הגיעה השעה לטיפול שורש עמוק ויסודי ברצועת עזה", הבהיר מופז. "גמגום ישראלי יענה בעוד פעולות טרור. ראשי ארגוני הטרור צריכים להיות המטרה הראשונה והמיידית".

יולי אדלשטיין, שר ההסברה והתפוצות, טען כי מדינת ישראל טועה כשהיא מפקירה את חייהם של מיליון מתושביה. "הגיע הזמן לתת מכה ניצחת לקיני הטרור ולהחזיק לאתר את ההרתעה לישראל ואת השקט לדרום", אמר אדלשטיין.

שר הביטחון ברק: לא נעבור לסדר היום

"הגיעה השעה לפעול", מופז (רויטרס)

ח"כ אריה אלדד האשים את הממשלה בפעילות הססנית נגד החמאס. "רק חיסול ראשי הארגון בלי הבדל בין הדרג המדיני והצבאי יביא לשקט", טען אלדד. "רק מחבל מת לא יורה".

חברו לסיעה, ח"כ אורי אריאל אמר: "הגיע הזמן לחזור לתת לצה"ל לנצח, להפסיק לפחד מתגובות אומות הועלם, לפעול חזרה בעומק הרצועה ולשים הפעם סוף פסוק למדינת הטרור שמדינת ישראל יצרה במו ידיה".

שר הביטחון, אהוד ברק, שיגר מסר מאיים לפלסטינים וציין כי פעולות הטרור יזכו לתגובה חמורה. "לא נעבור לסדר היום על החמרת האירועים על הגדר", הדגיש ברק.