מתקפת רקטות על הדרום, גראד התפוצץ מצפון לאשדוד

אחרי הפגיעה בג'יפ, מטח של יותר מ-20 רקטות מעזה: גראד התפוצץ בשטח פתוח באזור אשדוד ואחר יורט על ידי מערכת "כיפת ברזל" באשקלון. רקטות נוספות התפוצצו בנגב המערבי. בכל המקרים לא היו נפגעים. הג'יהאד: "הרגיעה לא רלבנטית"

שוב לא שקט ביישובי הדרום, ארכיון (רויטרס)

שוב, התחממות בגזרת הדרום: שעות ספורות לאחר ירי הטיל לעבר ג'יפ צה"ל על גבול הרצועה, ממנו נפגעו 4 חיילים, וחילופי האש שהתפתחו במקום - פתחו ארגוני הטרור מעזה במתקפת רקטות על יישובי הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזעקה נשמעה אחרי השעה 20:00 ביישובים אשדוד, גדרה, באר טוביה ובגן יבנה. רקטת גראד התפוצצה בשטח פתוח באזור אשדוד ומערכת "כיפת ברזל" יירטה רקטה שנורתה לעבר אשקלון. מוקדם יותר נורו מספר רקטות לעבר יישובי חבל אשכול, שהתפוצצו בשטחים פתוחים.

משעות הערב המוקדמות שוגרו לעבר יישובי הדרום יותר מ-20 רקטות: 7 התפוצצו בגזרת מרחב הנגב, 6 נפילות היו בגזרת לכיש וכמה רקטות באזור אשדוד. בכל המקרים לא היו נפגעים. נזק נגרם לכלי רכב במועצה האזורית שער הנגב.

הארגונים הפלסטינים מאיימים

פצועי הפיגוע מפונים לסורוקה (חדשות 2)

בעקבות ההסלמה, ועוד לפני הירי, הנחה הערב פיקוד העורף את תושבי יישובי עוטף עזה להישאר בקרבת המרחבים המוגנים. זאת, לאחר הערכת מצב שקיימו בצה"ל ובמערכת הביטחון בעקבות האירוע הקשה בגבול הרצועה.

ארגון החזית העממית מיהר לקחת אחריות לתקיפת הג'יפ הצה"לי, ובהודעה שפרסמה הזרוע הצבאית נאמר כי אנשיה הם שירו שני טילים לעבר הג'יפ הצבאי. עוד לפני לקיחת האחריות אמרו בארגון חמאס השולט ברצועה כי ירי הטיל מוצדק וכי כל כלי של צה"ל הוא מטרה לגיטימית.

בארגון הג'יהאד האיסלאמי הבטיחו להגיב לכל תוקפנות ישראלית והבהירו כי הרגיעה, שרק הושגה לאחרונה בגזרה "אינה רלבנטית".

מנגד, שיגר הערב שר הביטחון אהוד ברק מסר מאיים לעבר הפלסטינים. "צה"ל הגיב בחומרה על האירוע ותגובות נוספות תבחנה בימים הקרובים. לא נעבור לסדר היום על החמרת האירועים על הגדר", הדגיש ברק.