טיל נ"ט פגע בג'יפ צה"ל בגבול הרצועה: 4 חיילים נפצעו

ג'יפ סיור של צה"ל, שנע לאורך גדר הביטחון עם הרצועה, נפגע מטיל נגד טנקים שירו מחבלים פלסטינים וכתוצאה נפגעו 4 לוחמים, אחד מהם קשה מאוד. כוחות צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי ולעבר יעדי טרור בעזה והפלסטינים מדווחים על 4 הרוגים. שר הביטחון ברק: "לא נעבור על האירועים לסדר היום"

תקרית קשה בגבול עזה: 4 חיילי צה"ל נפצעו מטיל נגד טנקים שירו הערב מחבלים ופגע בג'יפ הסיור בו נסעו, סמוך לגדר המערכת בצפון הרצועה. בתגובה פתחו כוחות צה"ל בירי ארטילרי לעבר שורת יעדים בעזה, והפלסטינים מדווחים על ארבעה הרוגים ועל עשרות פצועים. הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ יכנס בשעות הקרובות הערכת מצב בה ידונו באפשרויות התגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצבו של אחד החיילים הפצועים מוגדר קשה מאוד. חייל נוסף נפצע באורח בינוני, כשהוא סובל מפגיעת גפיים חמורה. השניים פונו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. שני חיילים נוספים נפצעו קל עד בינוני מרסיסים ופונו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים ברזילי באשקלון.

כוחות צה"ל מיהרו להגיב לירי הטיל ופתחו באש ארטילרית לעבר שכונות סג'עיה וזייתון, ממזרח לחאן יונס. במקביל, מדווחים הפלסטינים גם על כלי טיס של חיל האוויר ששיגר טיל.

הג'יהאד האיסלאמי: הרגיעה לא רלבנטית

שר הביטחון אהוד ברק התייחס לאירועים בגבול הרצועה ושיגר מסר מאיים לעבר הפלסטינים. "צה"ל הגיב בחומרה על האירוע ותגובות נוספות תבחנה בימים הקרובים. לא נעבור לסדר היום על החמרת האירועים על הגדר", הדגיש ברק.

ארגון החזית העממית מיהר לקחת אחריות לתקיפת הג'יפ הצה"לי, ובהודעה שפרסמה הזרוע הצבאית נאמר כי אנשיה הם שירו שני טילים לעבר הג'יפ הצבאי. עוד לפני לקיחת האחריות אמרו בארגון חמאס השולט ברצועה כי ירי הטיל מוצדק וכי כל כלי של צה"ל הוא מטרה לגיטימית.

למרות שצה"ל הוא זה שהגיב לפגיעה בחיילים, בג'יהאד האיסלאמי מאיימים ומבטיחים להגיב לתוקפנות של ישראל. בארגון מבהירים כי הרגיעה שהושגה רק לאחרונה כבר אינה רלבנטית.

בתקופה האחרונה: שורת ניסיונות פיגועים בגבול הרצועה

 

מדובר באירוע נוסף בשרשרת של ניסיונות לפגוע בחיילי צה"ל בשבועת האחרונים. רק לפני שלושה ימים נפצע חייל קל במהלך פעילות שגרתית, כשמנהרת תופת שהכילה מאות ק"ג של חומרי חבלה התפוצצה. נזק נגרם לכלי הרכב הצבאי שהיה בקרבת מקום. בעקבות האירוע הוחלט במערכת הביטחון להעלות את הכוננות בגזרה.

בחודש שעבר נפצע קשה סרן זיו שילון בפיצוץ מטען חבלה ליד כיסופים. בעקבות הפגיעה איבד שילון את אחת מידיו והוא עדיין מאושפז בבית החולים שם הוא עובר שיקום.