בגלל הירי מסוריה: שונו הוראות הפתיחה באש ברמת הגולן

בצה"ל החליטו לחדש את הנהלים לפתיחה באש, זאת בעקבות הירי האחרון מסוריה לעבר ישראל. על פי ההחלטה, אם יש ירי מסכן מכיוון סוריה אז ניתן להגיב. החשש: גורמים אסלאמיים מתרכזים לאורך הגבול עם סוריה. רק לאחרונה הרמטכ"ל הגיע לאזור ושמע קריאות "אללה אכבר"

הירי מסוריה, השבוע (חדשות 2)

לאחר שהשבוע נפלה פצצת מרגמה ביישוב אלוני הבשן ברמת הגולן ובמזל לא התפוצצה ולא גרמה לנפגעים או לנזק - בצה"ל החליטו על הוראות חדשות לפתיחה באש באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההנחיות החדשות, אם יש ירי מכיוון סוריה שהוא מסוכן ומתמשך אז ניתן להגיב אליו. במערכת הביטחון רוצים להימנע מעימות עם סוריה אך התקריות האחרונות חייבו את מערכת הביטחון להגביר את ההיערכות. בצה"ל חוששים במיוחד מהעובדה שגורמים איסלאמים שמתרכזים לאורך הגבול עם סוריה, יסלימו את המצב. רק לאחרונה ביקר הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ באזור ושמע קריאות "אללה אכבר".

עם זאת, יש להדגיש כי הירי הסורי לעבר ישראל היה בגדר טעות. מקורו בעימותים הפנימיים בסוריה והוא לא כוון לישראל. למעט הפצצה באלוני הבשן, 2 פצצות מרגמה נוספות נפלו ברמת הגולן ולא גרמו לנפגעים או לנזק. בשבוע האחרון פגעו מספר כדורים במוצב במרכז רמת הגולן וכן ג'יפ של מפקד גדוד בגולני נפגע מירי גם כן. על שתי התקריות הגיש צה"ל תלונה לאו"ם.