דיווח: "ישראל שבה לספק ציוד ריגול לטורקיה"

העיתון הטורקי "הורייט" דיווח היום כי חודש שיתוף הפעולה בין חברת "אלתא" הישראלית, המייצרת חומרי ריגול ומודיעין מתקדמים, לגורמי ביטחון טורקיים. לפני כחצי שנה הקפיא משרד הביטחון עסקת ענק בשווי מאות מיליוני דולרים בין המדינות מחשש לזליגת הציוד לידיים אירניות

האם ישראל שבה לסייע לצבא הטורקי? העיתון הטורקי "הורייט" דיווח כי למרות שלפני כחצי שנה הקפיאו במשרד הביטחון עסקה שבמסגרתה הייתה אמורה חברה ישראלית לספק מערכות ריגול מתקדמות למטוסי "בואינג" שיועדו לטורקיה - הוחלט כעת בישראל לחדש את המגעים בנושא. בישראל טרם התקבלה תגובה לידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווח בעיתון, חברת האבטחה הישראלית "אלתא" חידשה את עסקיה עם גורמי ביטחון טורקיים, וצפויה למכור להם מערכות מתקדמות מסוג EMS, המותקנות על מטוסי ריגול מסוג בואינג 737-700.

בחודש דצמבר הורתה מערכת הביטחון על ביטולה של עסקת ענק, שבמסגרתה עמדה מכירת ציוד מודיעין אווירי לטורקיה. באותה העת נימק משרד הביטחון את ההנחיה ואמר כי זו התקבלה בהתאם לשיקולים מדיניים. במסגרת העסקה היה אמור להימכר לטורקיה ציוד צילום ומודיעין אווירי בהיקף של מאות מיליוני דולרים. גורמי ביטחון העריכו אז כי הציוד עלול להגיע לידיים אירניות.