תיעוד: "בדואי בסיני מודה בשיתוף פעולה עם המוסד"

ארגון סלפי הפועל בסיני פרסם סרטון בו מתועד צעיר בדואי תושב חצי האי, "מתוודה" כיצד שיתף פעולה עם המוסד בחיסולו של פעיל ג'יהאד על אופנוע בחודש אוגוסט. הוא מספר כיצד המוסד יצר עמו קשר, על סכומי הכסף שקיבל וכיצד בוצע החיסול. ישראל הכחישה קשר לפעולה

חיסול בעזה, ארכיון (חדשות 2)

חודשיים וחצי חלפו מאז חוסל איבראהים עווידה, בכיר באחד הארגונים הסלפיים הפועלים בסיני, בפיצוץ מסתורי סמוך לגבול - ותעלומת מותו ממשיכה להעסיק את כלי התקשורת הערביים. הדיווחים הראשונים על מותו דיברו על "סיכול ממוקד" של מל"ט ישראלי בשטחי סיני, שעה שעווידה רכב על אופנוע באזור הגבול - אלא שבמערכת הביטחון הכחישו בתוקף. הלילה פרסם הארגון במסגרתו פעל עווידה סרטון בו "מודה", לכאורה, בדואי תושב סיני בשיתוף פעולה עם ישראל בסיוע לחיסולו של בכיר הג'יהאד.

בסרטון, שאורכו 24 דקות, תחת הכותרת "דרך הרחמן ודרך השטן", מתועד הפעיל הבדואי בהתוודות ארוכה ומפורטת מול המצלמה, בתחילתה הוא מציג את תעודת הזהות שלו לשם הענקת אותנטיות וטוען כי שמו "מניזל סלימאן" משבט הבדואי אל-בריכאת. במשך דקות ארוכות הוא "משחזר" כיצד סייע למוסד הישראלי, אסף עבורו מידע וסייע בפועל במבצעים שונים של ישראל בסיני.

צפו בסרטון (הראיון עם "משתף הפעולה" - החל מהדקה ה-14):

"במשך יותר משנה שיתפתי פעולה עם המוסד", מודה סלימאן בקטע הווידאו. "נכנסתי לישראל יותר מ-12 פעמים במהלך תקופת שיתוף הפעולה, בה קיבלתי כ-1,500 דולרים בחודש. נפגשתי עם קצין מוסד בשם 'אבו סאלם' וקיבלתי הנחיות לעקוב אחר פעולות אנשי הג'יהאד בסיני, ובהם גם עווידה".

לדברי סלימאן, הוא קיבל 3,000 דולרים לפני הפעולה בה חוסל עווידה ובלילה שלפני החיסול הצמיד יחד עם ארבעה קציני מוסד, לטענתו, שבב אלקטרוני לאופנוע בו נסע עווידה - ושבו מצא את מותו ביום שלאחר מכן. בהמשך הקלטת פונה סלימאן לישראל ואומר כי בסיני פועלים ארגוני ג'יהאד רבים שיכולים לפגוע בה ולהשיב מלחמה שערה.

בקלטת הארוכה מתועד גם עווידה עצמו, טרם חיסולו, עוקב אחר שגרת חיילי צה"ל לאורך הגבול. הוא נראה בסרטון לבוש בגדי צבא, וכן מתועד מתאמן עם פעילים נוספים לביצוע פעולות נגד מטרות ישראליות. פעילי ג'יהאד אחרים, מכריו של עווידה, מאיימים בסרטון לנקום את מותו של חברם - בפגיעה בישראל.