נמנע פיגוע בגבול הרצועה: מנהרת תופת התפוצצה

מאות קילוגרמים של חומרי חבלה, שהוטמנו במנהרה שנחפרה סמוך לגדר המערכת, התפוצצו הערב בעת שכוח צה"ל ביצע סריקות במקום. חייל נפגע באורח קל מאוד ונזק נגרם לכלי רכב צבאי. הכוננות בכל הגזרה הועלתה

פיצוץ בעזה. ארכיון (רויטרס)

חייל צה"ל נפצע קל מאוד הערב במהלך פעילות לאורך גדר המערכת המקיפה את רצועת עזה, כשמנהרת תופת שהכילה מאות קילוגרמים של חומרי חבלה התפוצצה. נזק נגרם לכלי רכב צבאי שהיה בקרבת מקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הפעילות, שהחלה קודם לכן, נחשפה זירה של מטעני נפץ באזור. בעקבות האירוע, החלו בצה"ל לבדוק מה גרם לפיצוץ, ובמקביל הורו על הגברת הכוננות בגזרה כולה. מלשכתו של שר הביטחון אהוד ברק נמסר הלילה בתגובה: "ישראל רואה בחומרה את פיצוץ מנהרת התופת בגבול רצועת עזה, דרומית לכיסופים. ישראל רואה בחמאס את האחראי למעשה ותבחן איך ומתי להגיב".

במערכת הביטחון עדים בתקופה האחרונה למאמץ גובר של ארגוני הטרור ברצועה לחטוף חיילים, בין היתר באמצעות הנחת מטענים וחפירת מנהרות לאורך הגדר. 

הפלסטינים: בן 13 נהרג מאש צה"ל ליד חאן יונס

מוקדם יותר הערב טענו גורמים ברצועה כי נער פלסטיני בן 13 נהרג מאש ישראלית בחילופי אש באזור חאן יונס. מצה"ל נמסר כי הטענות נבדקות. על פי הדיווח הפלסטיני, הנער, חמיד יונס אבו דקה, נהרג לאחר שכוחות צה"ל ירו לעבר בתים וחוות ממזרח לחאן יונס בדרום הרצועה.

חובשים סיפרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית מען כי הנער נפגע מאש שנורתה ממקלע - או ממסוק קרב של חיל האוויר הישראלי או מטנקים שהשתתפו בחילופי האש.

בחודש שעבר נפצע קשה סרן זיו שילון בפיצוץ מטען חבלה על גדר המערכת של הרצועה, ליד כיסופים. בעקבות הפגיעה הוא איבד את אחת מידיו.