הרמטכ"ל גנץ השתתף בתרגיל צניחה חגיגי לים

רק תרגיל: גנץ ובכירים נוספים בצה"ל לקחו חלק בצניחה משותפת לאבות ובנים - חלק מתרגיל משולב של חיל האוויר וחיל הים. היה רטוב

"המפקד מוכן?", "מוכן!" - הוא השיב, וקפץ מבטן המטוס היישר אל הים התיכון. כן, הרמטכ"ל בני גנץ באוויר, בים וביבשה. השבוע הוא השתתף בצניחה ימית מיוחדת שבה השתתפו עשרות אבות, בנים ואחים.

הצניחה הזו, שיצאה מהמרהו"ם (מרכז הטסה והכשרות מיוחדות), מסבירים בצה"ל, נועדה לחזק את הקשר בין אבות ובנים, בין העבר וההווה. אבל היא לא רק בשביל "הכיף" - אלא חלק מתרגיל מבצעי רחב משולב של חיל הים, חיל האוויר וזרוע היבשה.

כמה דורות של צנחנים (דו"צ)

רגע לפני שעלה גנץ אל המטוס, הוא בירך כל אחד מהמשתתפים, לחץ את ידם וחייך חיוך רחב. אחר כך לבש רתמה וקסדה, תוך ששני מדריכים עומדים כל הזמן לצידו, רק בשביל לוודא שהכל מתנהל כשורה.

כבוד אווירי

למפקד חיל הים, האלוף רם רוטברג, התלוו באביו ואחיינו. "אנחנו עומדים לצנוח יחד, אבות ובנים", אמר רגע לפני שקפץ גם הוא. "כבוד הוא לנו". צונחים נוספים בתרגיל המיוחד היו האלוף יאיר גולן ושניים מבניו, וכן מפקד הגיס המטכ"לי, האלוף גרשון הכהן, ובנו.

לצניחה מהאוויר קדם תרגול "יבש" במתקן האימונים. שם הראשון לקפוץ היה כמובן מח"ט הצנחנים, אל"מ אמיר ברעם. אחר כך עלו כולם על המטוס ואחד אחד צנחו אל הים התיכון מול חופי עתלית.

בשיחת הסיכום לאחר הצניחה הביעו הצנחנים התרגשות גדולה. "כולם התלהבו מאוד, גם בשל החיבור בין האבות והבנים לבכירי צה"ל", אמר מפקד ביה"ס לצניחה, רס"ן איציק פרץ. "זו הייתה חוויה מדהימה, והחיבור של ההורים לילדיהם הביא לאדרנלין ולעוצמה חזקה". כולם כמובן חזרו מרוצים, ורטובים.