אחרי הפצמ"רים - תושבי הגולן זועמים: "חייבים להחזיר את השלווה"

זליגת אש העימותים הפנימיים בסוריה ליישובי הרמה הפכה בתקופה האחרונה לתופעה שכיחה, ובאלוני הבשן - שם נחתה הבוקר פצצת מרגמה - חוששים מהעתיד לבוא: "האחראים צריכים לדאוג שזה לא יקרה שוב"

תושבי אלוני הבשן קיבלו הבוקר תזכורת לקרבתם לסוריה ולמלחמת האזרחים המתחוללת בה, כשפצצת מרגמה שירו חיילי צבאו של בשאר אסד לעבר כוחות המורדים נפלה בשטח היישוב, סמוך לבתי התושבים. עוד שתי פצצות סוריות נחתו ליד הגבול. למרבה המזל, איש לא נפגע ולא נגרם נזק - אך תושבי המקום הביעו חשש מפני מקרים דומים שבעתיד עלולים להסתיים אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קרה לנו פה נס גדול", אמר לחדשות 2 אמיר דובדבני, תושב אלוני הבשן. "זה נפל בין שני בתים. למזלנו, לא היה אף אחד באזור וזה לא התפוצץ. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אחרת. את החוויות האלה עברתי מספיק במלחמת לבנון השנייה ואני לא רוצה שזה יהיה בבית שלי".

חיה הדר, תושבת אלוני הבשן אף היא, דורשת מהמדינה למנוע הישנות מקרים כאלה. "ברוך השם שהפגז לא התפוצץ", אמרה. "האחראים צריכים לעשות את התפקיד שלהם ולדאוג שזה לא יקרה עוד פעם, כדי שנחזור לשלווה שבה חיינו כל השנים".

להערכת גורמי ביטחון, פצצות המרגמה שנורו לרמת הגולן בשיאו של עימות בכפר ביר עג'ם שבסוריה, לא כוונו נגד ישראל. עם זאת, החליטו בצה"ל להגביר את הכוננות באזור, אך טרם הוחלט אם וכיצד להגיב.