3 פצמ"רים מסוריה נפלו ברמת הגולן; אין נפגעים או נזק

העימותים בסוריה ממשיכים לזלוג לישראל: 3 פצצות מרגמה מסוריה נפלו בשעות הבוקר ברמת הגולן. אחת מהן נפלה ביישוב אלוני הבשן ולא התפוצצה. אין נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צבא גדולים הגיעו למקום. גורמי ביטחון מעריכים כי מדובר בעימותים פנים-סורים בכפר בירעג'ם ולא בירי שכוון לישראל. בדרום: ירי לעבר כוח צה"ל

המאבקים בין כוחות אסד למורדים בסוריה ממשיכים לזלוג לשטח ישראל: 3 פצצות מרגמה מסוריה נפלו ברמת הגולן. פצצה אחת נפלה בין ארבע בתים בלב היישוב אלוני הבשן ולא התפוצצה, ואחת אחרת נפלה ליד גדר המערכת. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. חבלנים וכוחות צבא גדולים הגיעו למקום והחלו לבדוק את הנפלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמי ביטחון העריכו כי מדובר בפצצות שנורו כחלק מהעימותים הפנימיים בכפר בירעג'ם בסוריה ולא כוונו נגד ישראל. בצה"ל הגבירו את הכוננות באזור וטרם החליטו אם ואיך להגיב.

"לאור המציאות המשתנה אנו מבקשים מהתושבים ביישובים סמוכי הגדר לשמור על ערנות וקשב להוראות גורמי הביטחון והמועצה", נמסר בתגובה מהמועצה האזורית גולן. "אנו ערים ועדים לשינויים שמתרחשים לאורך הגבול עם סוריה עקב מלחמת האזרחים שבחלקה מתרחשת בסמוך לגדר. מועצה אזורית גולן נמצאת בקשר הדוק עם גורמי הביטחון והצבא ונערכת בהתאם להתפתחויות ביחד עם צוותי החירום היישוביים".

במקביל, בדרום סמוך ליישוב נירים, נפתחה אש לעבר כוח צה"ל שביצע סיור לאורך הגדר עם רצועת עזה. החיילים השיבו באש לעבר מקורות הירי וגם באירוע הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

אתמול: כדורים מסוריה לעבר מוצב צה"ל

אמש בשעות הצהריים פגעו מספר כדורים במוצב במרכז רמת הגולן. ארבעה כדורים תועים פגעו בקיר של מוצב צה"ל הממוקם בהר חוזק שברמת הגולן. גם במקרה זה, המקור לירי הוא בעימותים המתנהלים בין צבאו של נשיא סוריה בשאר אסד, לבין כוחות המורדים במדינה. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם כתוצאה מהירי.

שלשום, רכב צבאי בו נסע מפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני נפגע מירי שבוצע מהצד הסורי בגבול. גם תקרית זו הסתיימה ללא נפגעים. בסוף השבוע האחרון נכנסו שלושה טנקים השייכים לצבא סוריה לשטח המפורז שבמרכז הרמה. גם נסיבותיו של מקרה זה מיוחסות למלחמת האזרחים בסוריה.

בימים האחרונים נפלו מספר פצצות מרגמה בשטח המפורז שאליו נכנסו הטנקים הסוריים. מצה"ל נמסר כי בעקבות האירוע לא הועלתה הכוננות באזור, אך תלונה בנושא הוגשה למפקדת כוחות האו"ם.