16 חודשי מאסר לגשש שהעביר מידע על צה"ל

גשש בשירות קבע, שהורשע בהעברת מידע מסווג על תנועת כוחות ותצפיות בגבול מצרים למבריחי סמים, נשלח לכלא. בנוסף, הוחלט להוריד אותו לדרגת טוראי. הפרשה נחשפה ביוני האחרון אז נעצרו 12 חיילים ואנשי קבע

הגשש ייכנס לכלא. אילוסטרציה (רויטרס)

בית הדין הצבאי בדרום גזר 16 חודשי מאסר על גשש בשירות קבע, לאחר שהורשע בהעברת מידע למבריחי סמים על פריסת כוחות צה"ל בגזרת גבול מצרים. בין היתר, נהג הנאשם להעביר מידע על אמצעי התצפית בזירה, על תוואי השטח ועל תנועת הכוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הוא הורשע, על פי הודאתו, בכתב אישום מתוקן בעבירות שעניינן קשירת קשר לביצוע פשע וחריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה. בית הדין הצבאי הדגיש בפסק דינו את חומרת המעשים בהם הודה הנאשם, ומצא לנכון גם להוריד אותו לדרגת טוראי ולהטיל עליו עונש מאסר על תנאי.

הפרשה החלה בחודש יוני, כשהמשטרה הצבאית עצרה 12 חיילים ואנשי קבע בחשד לסחר בסמים בשווי כולל של 800 אלף שקלים. מהחקירה עלה כי החשודים העבירו מידע בנושא לבדואי שהעביר אותו למבריחים תמורת כסף.

היחידה המיוחדת של המשטרה הצבאית, שהובילה את החקירה, הצליחה להביא למעצרם של החיילים החשודים באמצעות סוכן מיוחד שעבד מספר חודשים, ביצע מספר פניות ובא במגע עם החיילים. כל החשודים במעורבות בפרשה הודו בחשדות המיוחסים להם.