העימות מסוריה זולג לישראל: אש על רכב מג"ד בגבול

שלשום נכנסו טנקים סוריים לשטח המפורז, ורק אתמול הזהיר הרמטכ"ל מפני זליגת העימותים בסוריה לשטחי ישראל. אך הערב, כך נראה, מתרחשת התקרית החמורה ביותר בגבול ישראל-סוריה מאז ראשית המחאה במדינה: אש נורתה הערב על רכב בו נסע מג"ד בגבול. אין נפגעים, נזק נגרם לרכב. צה"ל בודק נסיבות המקרה

הרמטכ"ל בסיור בצפון, אתמול (דובר צה"ל)

אחרי האזהרות - האש מסוריה זולגת לישראל: רכב צבאי בו נסע הערב מפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני נפגע מירי שבוצע מהצד הסורי בגבול. אין נפגעים לכוחותינו. מצה"ל נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי נסיבות המקרה נבדקות. הרכב עסק בפעילות שגרתית לאורך גדר המערכת, בגבול רמת הגולן. נזק נגרם לרכב. גורמים צבאיים אומרים כי מקור הירי הוא ככל הנראה מלחימה פנימית בסוריה ולא באש שכוונה לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק אתמול ביקר הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ברמה וסקר את היערכות כוחות צה"ל בגבול. מפקדי אוגדה 36 סיפרו לרמטכ"ל על המתרחש בגזרה ועל היערכותם לאור ההתפחויות בסוריה. במהלך הביקור נשמעו קולות ירי ונפץ מהצד השני בגבול.

"חלק מהלוחמים סיפרו על קריאות 'אללה אכבר' הנשמעות מהצד הסורי של הגבול, בחלק ממוצבי הגזרה", סיפר היום דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי. "אני בעצמי ראיתי חיילים ומורדים סורים. הרמטכ"ל הזכיר לחיילים שמדובר בעניין סורי, שעלול להפוך לעניין שלנו, והנחה על כוננות דרוכה להגנה על הרמה ולמניעת כל זליגה לשטחנו".

שלשום נכנסו שלושה טנקים השייכים לצבא סוריה לשטח המפורז שבמרכז הרמה. ככל הנראה, הדבר נבע בעקבות מלחמת האזרחים המתנהלת בסוריה מזה יותר מ-20 חודשים.

מצה"ל נמסר כי בעקבות האירוע לא הועלתה הכוננות באזור, אך תלונה בנושא הוגשה למפקדת כוחות האו"ם. נוסף על ההתפתחות הביטחונית, נפלו מאז אתמול מספר פצצות מרגמה בשטח המפורז שאליו נכנסו הטנקים הסוריים, וכעת נבדק האם אחת מהן גרמה לפריצתה של האש במקום.