כך ניסו להבריח שוהה בלתי חוקית לתוך ישראל

נהג שניסה להיכנס לישראל עורר את חשדם של הלוחמים, ובחיפוש ברכבו התגלתה אישה כבת 40 שהתחבאה בתא המטען. "הנהג היה לחוץ, הבנתי שמשהו לא כשורה", שחזר מפקד המחסום את האירוע החריג. החיילת שחזרה: "שמעתי נשימות, חשבתי שזה כלב". צפו בתיעוד

הפתעה במחסום: לוחמי משמר הגבול וחיילי המשטרה הצבאית זיהו היום (שישי) רכב חשוד במחסום חיזמא סמוך לירושלים. כאשר עיכבו את הרכב לבדיקה, הופתעו לגלות כי הנהג החביא אישה פלסטינית כבת 40 ללא אישורים - בתוך תא המטען (בגאז') של הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה הצבאית הורתה לרכב החשוד לעצור בצד. "כשניגשתי לנהג ניכר היה על פניו כי הוא לחוץ ומבולבל, מיד כשהתבקש להזדהות הבנתי שמשהו לא כשורה", סיפר מפקד המחסום רס"ר סעיד אבו האדיר. הנהג אמר כי הוא ובתו בת השנה נמצאים בדרכם לביקור משפחתי, ולא דיווח על ה"נוסעת" הנוספת - שהתגלתה בבדיקה קפדנית ברכב.

"עצרתי חשוד וביקשתי ממנו לפתוח את תא המטען, שם הבחנתי בגוש גדול מכוסה בשמיכה", תיארה לוחמת גדוד המעברים "ארז", רב"ט מיכל רודינצקי. "בהתחלה חשבתי שאלו בלוני גז, שגם אותם אסור להעביר, אך אז התחלתי לשמוע נשימות מתחת לשמיכה. חשבתי שמדובר בכלב גדול, עד שהבנתי ששוכבת שם אישה",

אזור מחסום חיזמא (mapa)

"מכירים את היצירתיות שלהם"

האישה שכבה בתא המטען ללא תנועה, כאשר לפתע פתחו הלוחמים את המנעול וביקשו ממנה לצאת החוצה. הנהג אמר ללוחמים כי ידע שאין לאישה אישורים, אך רצה להכניס אותה לתחומי מדינת ישראל לצורך ביקור משפחתי.

למרות החום והתנאים הקשים, האישה לא נזקקה לטיפול רפואי והועברה לחקירה יחד עם הנהג. במג"ב הדגישו כי החיילים "מכירים היטב את הנסיונות והיצירתיות של תושבי השטחים", ולכן העירנות בנושא מוגברת.

מצה"ל נמסר כי 25 שוהים בלתי חוקיים וחמישה אמצעי לחימה קרים נתפסו היום במחסום חיזמה. מדובר בכמות מסתננים חריגה לפני נתוני הצבא" "אנחנו תופסים לכל אורך השנה לא מעט מסתננים במחסום חיזמה, אבל היום המקבץ היה חריג", סיפר מפקד גדוד המעברים ארז, סא"ל גיל ממון.

"רק במהלך השעות האחרונות עצרנו במחסום חמישה חשודים שניסו להיכנס לשטח ישראל בתחבולות ובדרך לא חוקית, וגם ניסיון הברחת 80 קילוגרם בשר הפסול לאכילה", הוסיף מפקד המחסום רס"ר סעיד אבו האדיר. רפ"ק ינון נהרי, מפקד הפלוגה, הוסיף: "פעילות לוחמי משמר הגבול כנגד שוהים בלתי חוקיים מתקיימת לאורך כל השנה".