הרמטכ"ל סייר בגבול הצפון: "העניין הסורי עלול לזלוג אלינו"

יממה לאחר כניסת הטנקים הסורים לשטח המפורז בגולן, סייר הרמטכ"ל בני גנץ בגבול הצפון ושמע את חיילי האוגדה מספרים על המתרחש בצד הסורי של הגבול. קולות ירי ונפץ נשמעו במהלך הסיור - מהצד הסורי. "העניין הסורי עלול להפוך לעניין שלנו. יש לשמור על כוננות דרוכה להגנה על הרמה", אמר הרמטכ"ל

הרמטכ"ל בסיור בצפון, היום (דובר צה"ל)

ברקע הדיווחים על כניסת טנקים סוריים אתמול לשטח המפורז ברמת הגולן, ביקר הבוקר הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ברמה וסקר את היערכות כוחות צה"ל בגבול. מפקדי אוגדה 36 סיפרו לרמטכ"ל על המתרחש בגזרה ועל היערכותם לאור ההתפחויות בסוריה. במהלך הביקור נשמעו קולות ירי ונפץ מהצד השני בגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חלק מהלוחמים סיפרו על קריאות 'אללה אכבר' הנשמעות מהצד הסורי של הגבול, בחלק ממוצבי הגזרה", סיפר היום דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי. "אני בעצמי ראיתי חיילים ומורדים סורים. הרמטכ"ל הזכיר לחיילים שמדובר בעניין סורי, שעלול להפוך לעניין שלנו, והנחה על כוננות דרוכה להגנה על הרמה ולמניעת כל זליגה לשטחנו".

אתמול נכנסו שלושה טנקים השייכים לצבא סוריה לשטח המפורז שבמרכז הרמה. ככל הנראה, הדבר נבע בעקבות מלחמת האזרחים המתנהלת בסוריה מזה יותר מ-20 חודשים.

מצה"ל נמסר כי בעקבות האירוע לא הועלתה הכוננות באזור, אך תלונה בנושא הוגשה למפקדת כוחות האו"ם. נוסף על ההתפתחות הביטחונית, נפלו מאז אתמול מספר פצצות מרגמה בשטח המפורז שאליו נכנסו הטנקים הסוריים, וכעת נבדק האם אחת מהן גרמה לפריצתה של האש במקום.