"תג מחיר" בכפר הפלסטיני בורקה

כתובות "תג מחיר" ו"מגרון סורגת כיפה" התגלו לפני זמן קצר בכפר שבאזור בנימין. על מכוניות בקרבת מקום נמצאו שאריות סולר, ככל הנראה לקראת כוונה להציתן. כוחות הביטחון פתחו בחקירת נסיבות האירוע

"תג מחיר" בכפר הפלסטיני בורקה

מקרה נוסף של" תג מחיר" והפעם בכפר הפלסטיני בורקה שבאזור בנימין. בשעות האחרונות התגלו כתובת נאצה שככל הנראה רוססו שם במהלך הלילה. בין השאר נכתב "מגרון סורגת כיפה" ו"תג מחיר". במשטרה חושדים כי הייתה גם כוונה להצית רכבים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף נמצאו על מכוניות שחנו סמוך למקום שאריות סולר. על פי החשד מבצעי הפעולה תכננו להצית אותן, אך נאלצו לברוח מהמקום לפני שהספיקו לבצע את המעשה. כוחות הביטחון פתחו בחקירת נסיבות האירוע, ומחפשים אחר חשודים אפשריים.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה אירועים מסוג זה שמערערים את היציבות הביטחונית באזור ומסיתים את תשומת ליבם של כוחות הביטחון ממשימתם העיקרית להילחם בטרור ולהגן על אזרחי מדינת ישראל".

חשד: האירוע קשור לפינוי מאחז ביצהר השבוע

בשל תוכן הכתובות שרוססו, נבדקת אפשרות שהאירוע קשור לפינוי שבוצע שלשום במאחז ביצהר הקרוי "כיפה סרוגה". כוחות הביטחון פינו שלושה מבני קבע במאחז ונתקלו בתגובות אלימות של עשרות מתנחלים שמחו נגד הפינוי. בין היתר, גלגלו המתנגדים לפינו צמיגים בוערים אל עבר הכוחות ואף יידו לעברם אבנים.

לפני כשבוע וחצי הוצתה מונית פלסטינית ביישוב דהרייה שליד חברון, ככל הנראה כחלק מפעולת "תג מחיר" אחרת. אז רוססו בסמוך לרכב כתובות "תג מחיר סוסיא" וד"ש מאטינגר". כוונת המבצעים הייתה ככל הנראה לפעיל הימין מאיר אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא, שהואשם לפני כחצי שנה באיסוף מידע על תנועת צה"ל בשטחים כדי למנוע פינוי מאחזים.