אירן: "כיפת ברזל לא תעצור הטילים שלנו"

בטהרן עוקבים אחר ביצועי מערכת ההגנה בהתמודדות עם איום הרקטות מעזה, אך מבטיחים כי בעימות עם ישראל היא לא תוכל לארסנל הטילים האירני. "מה שאומרים על המערכת - לוחמה פסיכולוגית", אומר סגן הרמטכ"ל, שמכריז: כל טיל שנשגר יפגע במטרתו

ניסוי באירן, ארכיון (רויטרס)

אירן מזלזלת ביכולות ההגנה של ישראל: אחד מסגניו של הרמטכ"ל האירני מכריז היום כי מערכת "כיפת ברזל" אינה מסוגלת להתמודד מול ארסנל הטילים של הרפובליקה האיסלאמית ומבטיח כי כל טיל שישוגר מאירן יפגע במטרתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין שום 'כיפת ברזל' בעולם שאיננו מסוגלים לחדור דרכה", אמר הגנרל האירני, מסעוד ג'זאירי. "מה שאומרים על מערכת 'כיפת ברזל' הישראלית הוא בעיקרו מלחמה פסיכולוגית ותעמולה".

ג'זאירי התייחס גם להמשך הדיווחים הזרים, לפיהם ישראל נערכת לתקיפת מתקני הגרעין האירניים. "למשטר הציוני אין את היכולות הצבאיות לתקוף את הרפובליקה האסלאמית", אמר.

בחודש יולי השנה, במהלך תרגול צבאי שנערך באירן, הבטיח מפקד חיל האוויר האירני כי בקרוב תשלים מדינתו פיתוח טיל שיצליח לחדור את מערכת "כיפת ברזל". על פי הדיווחים בכלי התקשורת האירניים, במהלך התמרונים הצבאיים האחרונים בוצעו ניסויים בסוגים שונים של טילים, לטווחים שונים - ובהם לטווח ארוך.