הקרב על סגנות הרמטכ"ל: האלוף גדי שמני פורש מצה"ל

נספח צה"ל בוושינגטון האלוף גדי שמני, הודיע באופן מפתיע לרמטכ"ל שהוא מבקש לפרוש מתפקידו. גנץ קיבל את בקשתו. הוא היה אחד מהשמות שעלו כמחליף אפשרי לסגן הרמטכ"ל אלוף יאיר נווה. כעת הקרב על סגנות הרמטכ"ל מתמקד בשני אלופים: אבי מזרחי וגדי אייזנקוט. סגן הרמטכ"ל הנוכחי נווה צפוי לסיים את תפקידו בקרוב

הקרב על סגנות הרמטכ"ל: האלוף גדי שמני, נספח צה"ל בוושינגטון היוצא הודיע באופן מפתיע לרמטכ"ל כי בתום 35 שנות שירות הוא מתכוון לפרוש משורות הצבא. הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ קיבל את בקשתו של האלוף וכשזה יחזור לארץ הוא יפשוט את מדיו. שמני הוחלף לאחרונה על ידי האלוף יעקב אייש בתפקיד הנספח בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכך, הקרב על סגנות הרמטכ"ל מתחמם ומגיע לישורת האחרונה. האלוף שמני, היה חלק מהמועמדים האפשריים לתפקיד הנחשק, יחד עם האלוף גדי אייזנקוט, שסייים לאחרונה לימודים וממתין להחלטה והאלוף אבי מזרחי, שסיים לאחרונה את תפקידו כמפקד פיקוד המרכז. הרמטכ"ל מעדיף שאייזנקוט יהיה סגנו אך בגלל מעורבותו בפרשת הרפז, שר הביטחון אהוד ברק טרם קיבל החלטה בנושא.

סגן הרמטכ"ל הנוכחי אלוף יאיר נווה צפוי לסיים את תפקידו בקרוב ולכן ההחלה תהיית תכופה עוד יותר. בלשכות שר הביטחון ולשכות הרמטכ"ל יש ניסיון להעביר את המינוי בשקט, בניגוד לנוהל המינויים הלוהט שהיה נהוג בתקופתו של הרמטכ"ל לשעבר רב-אלוף במילואים גבי אשכנזי.

האלוף שמני כיהן בעבר כמפקד פיקוד המרכז, קצין חי"ר וצנחנים ראשי, מפקד אוגדת עזה, ראש חטיבת המבצעים והמזכיר הצבאי של ראש הממשלה דאז, אריאל שרון. הוא התגייס לחטיבת הצנחנים בשנת 1977, שם שירת במגוון תפקידים ביניהם: מפקד פלוגה, מפקד סיירת, מפקד גדוד, מפקד חטיבת מילואים של הצנחנים, ומפקד חטיבת הצנחנים.