פינוי ביצהר: אבנים על כוחות צה"ל

עשרות מתנחלים מיידים אבנים ומבעירים צמיגים סמוך ליצהר, זאת בתגובה לפינוי שלושה מבני קבע במאחז "כיפה סרוגה". מתנחל שהפר צו הרחקה נעצר. אחד החיילים שהגיע כחלק מכוח צה"ל הודיע למפקדיו שהוא לא מוכן לפנות יהודים

במהלך הלילה כוחות הביטחון ביצעו פינוי של שלושה מבני קבע מאוישים ביצהר במאחז "כיפה סרוגה". במסגרת הפעילות נעצר מתנחל אשר הפר צו הרחקה וזה הועבר לטיפול המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במחאה על הפינוי, נמצאים במקום עשרות מתנחלים ומפרים את הסדר. כ-20 מתיישבים בצדו האחד של היישוב מיידים אבנים לעבר כוחות הביטחון, ובצדו השני של היישוב מתקהלים כ-20 מתנחלים נוספים ומגלגלים צמיגים בוערים לעבר כביש הגישה למאחז. בנוסף, כ-15 מתיישבים החלו לרדת לעבר הכפרים הפלסטינים באזור.

במהלך הפינוי היווה צה"ל מעגל אבטחה חיצוני. מדובר צה"ל נמסר כי הצבא רואה מעשים אלה בחומרה וכי המתנחלים מסיתים את כוחות הביטחון ממשימתם. במהלך הפינוי, אחד החיילים הדתיים שהגיע להחליף את כוח מג"ב אמר למפקדיו שהוא לא מוכן להמשיך במשימתו כי הוא "לא מפנה יהודים". מדובר צה"ל נמסר כי "בצבא מגנים סירוב פקודה ופועלים בחומרה כלפי כל חריגה מפקודות הצבא. המקרה המדובר יתוחקר, ויטופל משמעתית על פי הצורך. משימת הגנת הישובים אותה קיבל הכוח נקבעה מבעוד מועד וללא קשר לאירוע כזה או אחר".

"שר הביטחון ברק איבד את העשתונות נוכח הסקרים והחליט לנהל את קמפיין הבחירות שלו באמצעות התנכלות למתיישבים ביהודה ושומרון", ציין בתגובה לפינוי שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין. "אני פונה לראש הממשלה בדרישה להדק את הפיקוח על סמכויותיו של שר הביטחון בתקופה רגישה זו לפני שהדברים יגיעו לכדי פגיעה בנפש".