לווין ישראלי צילם את מפעל הנשק בסודן

שבוע אחרי התקיפה של מפעל הנשק בסודן, תמונות לווין חדשות מגלות עוד על מה שקרה שם - היו פצצות שהחטיאו את המטרה וגם תנועה של משאיות בניסיון אולי להעביר למקום מבטחים את מה שנשאר. פרסום ראשון

שתי אוניות המלחמה האירניות עוזבות היום את נמל פורט סודן. הן הגיעו מיד לאחר תקיפת מפעל הנשק בחרטום. האירנים מכחישים קשר בין הגעתן לבין התקיפה, אבל להערכת גורמי ביון מערביים, האירנים הגיעו כדי לאמוד את הנזק. ייתכן שגם להעביר או לקחת אמצעי לחימה שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב אנו מפרסמים תמונות לווין חדשות שצילם לפני יומיים לווין צילום ישראלי, ממפעל הנשק בסודן. מדובר בלווין ישראלי שהכינוי שלו הוא EROS-B, של חברת אימג'סאט הישראלית אשר מפעילה את הלווין, שנבנה בתעשייה האווירית. 

בתמונות ניתן לראות את מכתשי הפצצות, היכן שהושמדו עשרות מכולות ובהן אמצעי לחימה. מניתוח של מומחים עולה שכמה פצצות החטיאו את המטרות. בצילומים רואים גם מחסנים עצומים שניזוקו בהפצצה, חלק ממפעל הנשק. הרס רב נגרם להם מהפיצוץ ומפיצוצי המשנה של התחמושת שאוחסנה במכולות.

בקצה השני של המפעל, כך בתמונות, נמצאים שני בונקרים שהכילו כנראה תחמושת, מוקפים סוללות עפר. הם לא נפגעו, ולידם נראות משאיות. ייתכן שמישהו החליט לפנות את התחמושת בבהילות מחשש לתקיפה חוזרת.

לאירן וסודן הסכמי שיתוף פעולה ביטחוניים. לפי פרסומים שונים, במפעל הרכיבו רקטות עבור חמאס בעזה. ובכך, אפילו אם ערוץ הברחת נשק אחד נפגע, המאמץ האירני לחימוש ארגוני הטרור רחוק מלהיחלש.