צפו: הספינות האירניות עוגנות בסודן

שתי ספינות ועליהן אנשי צוות עגנו השבוע בנמל פורט סודן. גורמים בשתי המדינות הכחישו כי הגעתן קשורה לתקיפת מפעל הנשק בחרטום, אך כלי תקשורת ערביים מדווחים על פגישות של גורמים בשני הצדדים במהלך הביקור. רשת "סקיי ניוז" שידרה היום תמונות ראשונות ובלעדיות של הספינות בנמל הסודני. כך זה נראה

חמישה ימים אחרי שעגנו בנמל פורט סודן, מספקת הבוקר רשת "סקיי ניוז" בשפה הערבית תיעוד וידאו ראשון ובלעדי של שתי הספינות האירניות. בתיעוד, שככל הנראה צולם על ידי גורמים סודנים על החוף, נראות שתי הספינות עוגנות בנמל, וכן מתועדים כמה מאנשי הצוות שעל סיפונן. הבוקר, דיווחה התחנה, עזבו הספינות האירניות את הנמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי התקשורת בסודן ובאירן עוסקים רבות בשבוע החולף במהות הגעתן של הספינות האירניות לנמל הסודני, זמן קצר לאחר השמדתו של מפעל הנשק "ירמוכ" בדרום הבירה חרטום. באירן דווח תחילה כי הגעת הספינות תוכננה מראש, ואינה קשורה להשמדת המפעל - שנטען כי בוצעה על ידי כלי טיס ישראליים.

עם זאת, גורמים בכירים בשתי המדינות הסבירו בכלי התקשורת כי מדובר בהוכחה נוספת לשיתוף הפעולה ההדוק בין המדינות. בנוסף דווח כי במהלך ביקור המשלחת האירנית נערכות פגישות עם בכירים בסודן. השבוע אמר חבר בוועדת החוץ והביטחון בפרלמנט האירני, איסמעיל קוותארי, כי אירן מספקת לסודן טכנולוגיה ומידע, אך הכחיש כי מהנדסים אירנים פעלו במפעל שהופצץ בשבוע שעבר בחרטום.