דיווח: חיזבאללה פרס רשת מצלמות מעקב בגבול עם ישראל

עיתון בלבנון מצטט גורמים ביטחוניים, שאומרים כי ארגון הטרור מצא דרך לעקוף את האיסור לפעול בדרום המדינה, ולאחרונה השלים את פריסתה של מערכת מצלמות מתקדמת לאורך הגבול. המצלמות מתעדות את תנועות כוחות צה"ל - "חלקן הוצבו על עצים"

דגל חיזבאללה בגבול. המעקב נמשך (רויטרס)

לאחר מלחמת לבנון השנייה אסרה מועצת הביטחון של האו"ם על חיזבאללה לקיים פעילות באזור דרום לבנון, אך אנשי הארגון מצאו דרך יצירתית לעקוף את החוק ולהמשיך לעקוב אחר המתרחש לאורך הגבול עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל" מדווח הבוקר, בהתבסס על מקורות ביטחוניים בדרום לבנון, כי חיזבאללה השלים לאחרונה את פריסתה של מערכת מצלמות מעקב מתקדמת, שנועדה לאפשר לו לבחון מקרוב את התנהלות כוחות צה"ל בגבול. "המצלמות הוצבו בדרכים שונות לאורך גבול ישראל-לבנון, במרחק של מטרים זו מזו", דווח בעיתון. "חלק מהמצלמות הורכבו על ענפי וגזעי עצים".

"מטרת המצלמות כפולה", אמרו מקורות ביטחוניים לעיתון. "גם לעקוב ולצלם ישירות את המתרחש באזור המוצבים והפטרולים הישראליים, וכן לקבל תמונות על פעילות החקלאים הלבנונים באזור הקו הכחול". הם הוסיפו כי המצלמות מעבירות בשידור חי את המתרחש בגבול לחמ"ל המנוהל מרחוק.

חיזבאללה מפתח מערכת תקשורת מתקדמת

עוד דיווח העיתון, כי במקביל להשלמת פריסת מערכת המצלמות, הצליח הארגון לפתח מערכת טלפונים מתקדמת מדרום לליטני.

השבוע התרברבו גורמים בכירים באירן כי המל"ט מתוצרת אירנית שחדר לשמי ישראל בפעילות משותפת עם חיזבאללה הצליח לצלם אתרים רגישים ברחבי המדינה. "בידינו התמונות של האתרים", אמרו ברפובליקה האיסלאמית והבטיחו "הפתעות נוספות" לישראל בתחום.