היה עד להתאבדות - והוכר כנכה צה"ל

משרד הביטחון הכיר בחייל כנכה צה"ל, זאת בעקבות מחלת הפסואריאזיס שפרצה אצלו לאחר שהיה עד להתאבדות וטיפל בפצועים בעופרת יצוקה. מומחה לעור קבע: היה חשוף לסטרס גופני ונפשי שגרם למחלה. פרקליטו אלי סבן: "ההכרה תאפשר לו לקבל טיפול מלא, שיקום כלכלי ולימודים"

חייל באימון. ארכיון (חדשות 2)

חייל ששירת בחטיבת גבעתי כחובש והיה עד לפציעה קשה של חברו במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ולפציעות קשות נוספות של חיילים הוכר כנכה צה"ל על ידי אגף השיקום במשרד הביטחון - זאת לאחר הלחץ הרב בו היה שרוי וגרם לו לפסוריאזיס. בנוסף, הוא גם היה עד להתאבדותו של חייל ביחידתו ולא הצליח להציל אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשבוע הראשון של המבצע טיפלנו בעיקר בפצועים סודנים. הרגשתי שאני קורס מכל הלחץ, גם המבצע עצמו המראות הקשים אליהם נחשפתי, סבלם של הפצועים, הלחץ לתת כמה שיותר ופציעתו של חברי הטוב", סיפר החייל. "כשבוע וחצי לאחר מכן הבחנתי פתאום בפצעים בודדים במקומות שונים". לאחר תקופה מסוימת, אוחבן אצלו פסוריאזיס - שנגרם לו כתוצאה מהלחץ בו היה שרוי.

ההכרה תיתן לו טיפול לכל החיים

"מדובר בגבר בן 23 אשר היה נתון ללחץ נפשי בזמן מבצע עופרת יצוקה בעיקר בשל הפצועים בהם טיפל במגוון פציעות רחב בעיצומה של לחימה. לאור זאת נראה כי מחלתו החלה במהלך תקופת השירות עת היה חשוף לסטרס גופני ונפשי", קבע מומחה למחלות מין ועור. עוד ציין כי "אני קובע כי קיים קשר בין מחלת הפסוריאזיס בה לקה ובין שרותו בצבא".

לאחרונה החליט משרד הביטחון להכיר בו כנכה צה"ל בגין מחלת הפסוריאזיס ובקרוב הוא יוזמן לוועדה רפואית אשר תקבע את אחוזי נכותו בהתאם למצבו.

"למרות שמדובר במחלה שהיא גנטית, הרי כיום בתי המשפט קבעו כי כאשר חייל מוכיח אירוע חריג או סדרה של אירועים חריגים אשר סמוכים לפרוץ מחלת הפסוריאזיס יש להכיר בחייל כנכה צה"ל לכל דבר ועניין", מסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט עורך הדין אלי סבן, המתמחה בתביעות נגד משרד הביטחון וייצג את החייל. "ההכרה תאפשר בסופו של דבר לחייל לקבל טיפול מלא במחלתו לרבות טיפול בים המלח, שיקום כלכלי ולימודים על חשבון משרד הביטחון, תמלוגים חודשיים וזאת כדי לנסות להחזיר אותו למעגל החיים הרגיל למרות מחלתו".