הותר לפרסום: נחשפה מפקדת חמאס ברמאללה - נעצרו 30 פעילים

אנשי השב"כ והמשטרה חשפו תשתית רחבה של חמאס שפעלה בגזרת רמאללה ושימשה כמפקדת שטח של הארגון. עד כה נעצרו 30 פעילים וכתבי אישום בעניינם הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה. כדי להסוות את פעילותם הם השתמשו בכינויים ובשליחים

החוליה שנתפסה (דוברות השב"כ)

השב"כ התיר לפרסום כי במהלך החודשים האחרונים נחשף בסיוע צה"ל ומשטרת ישראל, תשתית רחבה של חמאס, שפעלה בגזרת רמאללה וכפרי בנימין, ואשר ראשיה שימשו כמפקדת שטח של חמאס באזור זה. עד כה נעצרו כ-30 פעילי חמאס, שהיו מעורבים בפעילות המפקדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפקדה פעלה במטרה לחדש את פעילותו של ארגון החמאס, ולמעשה, להקימו מחדש באזור רמאללה. בין היתר, אנשיה שמו להם למטרה לחזק את הארגון לקראת בחירות עתידיות ברשות הפלסטינית. מהחקירה עלה כי חברי המפקדה עמדו בקשר עם הנהגת חמאס בחו"ל, וזאת לטובת חילופי מידע והכנסת כספים לאזור.

מהשב"כ נמסר כי חברי המפקדה נקטו באמצעי זהירות רבים על מנת להסוות את זהותם בהתקשרויות, וכן להסתיר את פעילותם. אמצעים אלו כללו שימוש בשליחים, בכינויים, בתיבות דואר אלקטרוני, בכרטיסי זיכרון ניידים וכן במפגשים חשאיים בין החברים. במטרה לחזק את אחיזת המפקדה בשטח, שוקמו תאי הסטודנטים של חמאס באוניברסיטאות בגזרת רמאללה ובאבו דיס. ניסיונות של חברי המפקדה לשיקום המפקדה גם באזור חברון ובית לחם סוכלו, בעקבות מעצרם של חברי המפקדה.

כתבי אישום הוגשו בעניינם לבית המשפט הצבאי ביהודה, ומייחסים למעורבים עברות שונות, הכוללות חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, נשיאת משרה בהתאחדות בלתי מותרת, ביצוע שירות עבור התאחדות בלתי מותרת, מגע עם אויב והכנסת כספי אויב לאזור. בית המשפט הורה על מעצרם עד תום ההליכים המשפטיים בעניינם.