חשד להתעללות בכלא 4: הציתו רגלי חייל ומרחו צואה

חייל שנכלא בגין עבירות זיוף נחשד על ידי אסירים אחרים שהוא משתף פעולה עם המשטרה הצבאית החוקרת. הם החליטו לנקום, ובעת שישן מרחו צואה על גופו והציתו את רגליו עם נייר טואלט. החייל מטופל על ידי גורמי בריאות הנפש, וקצין המשטרה הצבאית הראשי הורה על פתיחת חקירה

התעללות קשה בכלא. ארכיון (חדשות 2)

חשד לפרשת התעללות חמורה בכלא 4: אסירים באחד מתאי המעצר בכלא הצבאי חשדו בחברם לתא שהוא משתף פעולה עם המשטרה הצבאית החוקרת, והחליטו לנקום. בזמן שישן, הם מרחו על גופו צואה ושרפו לו את כפות הרגליים באמצעות נייר טואלט שהצמידו אליהן והציתו. כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל סבל מפגיעה פיזית בעקבות ההתעללות וגם מצבו הנפשי הידרדר, מה שהוביל לשחרורו מהכלא. במשטרה הצבאית החוקרת פתחו בחקירה, במהלכה יעשו שימוש במצלמות האבטחה בכלא שתיעדו את האירועים.

לאחרונה גזר בית הדין על המתלונן 68 ימי מאסר בפועל וכן מאסר על תנאי, כחלק מהסדר טיעון במסגרתו הורשע בעבירות שעניינן זיוף, עבירות במסמכים צבאיים והיעדרות מהשירות. בהסדר הטיעון נלקח בחשבון מצבו של החייל בשל ההתעללות שעבר בכלא. "ממצאים ראשוניים מצביעים על כך שאכן הייתה התעללות מסוימת כלפי הנאשם", אמרו בתביעה הצבאית.

מטופל באופן צמוד על ידי גורמי בריאות הנפש

עו"ד עידן פסח (יח"צ)

פרקליטו של החייל עורך הדין עידן פסח, ממשרד קוזניץ ופסח המתמחה בדין צבאי, אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "מדובר במקרה קשה נוסף של התעללות בתוך הכלא הצבאי תחת עיניהם של רשויות הכליאה. אנו פנינו בתלונה רשמית למצ"ח ובעקבותיה אף נפתחה חקירה פלילית. למרבה הצער, החייל סובל ממצוקה נפשית קשה מאז המקרה והוא מטופל באופן צמוד על ידי גורמי בריאות הנפש בצה"ל, לרבות בטיפול תרופתי. אנו ממתינים לקבלת ממצאי חקירת מצ"ח ושוקלים הגשת תביעת נכות בגין הנזקים הקשים שנגרמו לחייל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "המקרה המדובר מוכר ומטופל. לאור מידע שהגיע למפקדי הכלא, נתפסו שני כלואים המעורבים במקרה ובעקבות כך הופרדו מהאגף בו שהו. קצין המשטרה הצבאית הראשי הורה על פתיחת חקירת מצ"ח שבסיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית. גורם צבאי סיפר כי לא לא מוכר כי הוצתו כפות רגליו של וכן כי חייל כלוא נוסף החשוד במעשה הועבר לפלוגה אחרת בכלא".