אירן: "בידיניו תמונות בסיסים ששידר המל"ט"

האירנים ממשיכים להתגאות בשיגור המל"ט, שחדר בתחילת החודש למרחב האווירי של ישראל ויורט על ידי חיל האוויר רק אחרי 25 דקות. יו"ר וועדת ההגנה בפרלמנט בטהרן טוען כי כלי הטיס שידר למפעיליו תיעוד של בסיסי צה"ל ושל מתקנים ביטחוניים רגישים

"המל"ט הספיק לתעד בסיסי צה"ל". ארכיון (חדשות 2)

אירן מחזיקה בתמונות של בסיסי צה"ל ומתחמים ביטחוניים אחרים, שצילם המל"ט ששוגר על ידי חיזבאללה ויורט בתחילת החודש באזוור באר שבע - כך טוען היום יושב ראש וועדת ההגנה בפרלמנט האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הבכיר האירני, אסמייל קווסארי, המל"ט העביר למפעיליו תיעוד של בסיסיה "הרגישים" של ישראל, כהגדרתו, טרם נורה והופל. קווסארי אמר את הדברים בשיחה עם סוכנות הידיעות האירנית בערבית, מאהר.

חיזבאללה נטל את האחריות לשיגור המל"ט שהתבצע בתחילת אוקטובר, וטען כי רכיביו יובאו מאירן והורכבו בלבנון. הוא הופל על ידי מטוסי חיל האוויר, לאחר שהספיק לעבור כ-25 קילומטרים בתוך המרחב האווירי של ישראל.

"המל"ט העביר את התמונות בשידור חי, וכעת אנחנו מחזיקים בידינו תיעוד של האזורים הישראלים המאובטחים", אמר קווסארי.

האירנים התרברבו: "השיגור ממחיש את יכולותינו הצבאיות"

דברי ראש וועדת ההגנה הם המשך ישיר לניסיונות של טהרן להציג את חדירת המל"ט כהישג גדול, שממחיש את יכולותיה מול ישראל. לפני כשבועיים התרברבו האירנים: "השיגור ממחיש את יכולותיה הצבאיות של הרפובליקה האיסלמית".

בראיון לטלוויזיה המקומית החמיא שר ההגנה האירני, אחמד ואחידי לשותפיו מלבנון. "חיזבאללה עשו עבודה מצוינת, בכך תם העידן שבו יכול היה המשטר הציוני לשגות באשליות על כך שהוא מחזיק בעליונות צבאית באזור".