הבוקר: התחדש הירי לעבר יישובי הדרום; אין נפגעים

במהלך הלילה והבוקר נורו 17 רקטות קסאם לעבר יישובי הנגב המערבי – אין נפגעים ולא נגרם נזק. התושבים מתבקשים להישאר בקרבת המרחבים המוגנים. על אף ההסלמה, הלימודים באזור יתקיימו היום כסדרם

ההסלמה בדרום נמשכת. אילוסטרציה (רויטרס)

ההסלמה נמשכת: לאחר לילה מתוח בו נורו 15 רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום, הבוקר התחדשה שוב האש. אזעקת צבע אדום נשמעה גם הבוקר ביישובי עוטף עזה והנגב המערבי לאחר ששתי רקטות קסאם נוספות נורו לעבר שטח ישראל. למרבה המזל לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הנחיית פיקוד העורף, התבקשו תושבי האזור להישאר במרחק של 15 שניות מהמרחבים המוגנים. על אף הירי הנמשך, הוחלט לקיים את הלימודים כסדרם במקום.

 החל מהשעה שתיים בלילה נשמעו אזעקות צבע אדום במועצה האזורית אשכול ובמועצה האזורית שער הנגב. זמן קצר לאחר מכן תקף חיל האוויר שני יעדים ברצועת עזה. בצפון הרצועה הותקף אזור ממנו שוגרו מספר רקטות לעבר שטח ישראל, כמו כן הותקף יעד טרור נוסף בדרום הרצועה.

אתמול: מחבל נהרג בתקיפת צה"ל

שני היעדים שהותקפו היו אזור שיגור רקטות בצפון הרצועה, ומוקד פעילות טרור נוסף בדרום הרצועה. התקיפה מהווה תגובה לירי הקסאם אתמול לכיוון אשקלון, שהתפוצץ בשטח פתוח מדרום לעיר מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

גם אתמול בלילה תקף חיל האוויר בעזה: סמוך לשעה שתיים בלילה חיל האוויר תקף אופנוע שנסע בצפון העיר עזה. נהג האופנוע נהרג, אדם נוסף נפצע. לא ברור אם הפצוע רכב גם הוא על האופנוע, וכן לא ברורה חומרת פציעתו.