האישום: "חתך את גדר הגבול עם סיני כדי לגנוב מתכת"

תושב באר שבע יצטרך להסביר לבית המשפט המחוזי מדוע חתך כבל תקשורת המחובר לגדר הגבול בסיני. בכתב האישום שהוגש נגדו היום הוא נאשם שעשה זאת על מנת לגנוב את המתכת המחברת את הכבל לגדר. כתוצאה מכך, מערכת ההתראה שעל הגבול לא פעלה והייתה יכולה להתרחש חדירה של מחבלים לשטח ישראל

גבול ישראל-מצרים. ארכיון (רויטרס)

לא רק איומי הטרור מסיני והפליטים המבקשים להיכנס לישראל מציבים מכשולים בתהליך בניית גדר הגבול בין ישראל למצרים, אלא גם גורמים מבית. פרקליטות מחוז הדרום הגישה היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד תושב העיר, החשוד שחיבל בגדר הגבול בין ישראל וסיני כדי לגנוב מתכות ועל ידי כך הביא לפגיעה חמורה בביטחון המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה כי הנאשם, עמרם אסור, שוטט בשבוע שעבר בסמוך לגדר הגבול בין ישראל למצרים סמוך למעבר כרם שלום, כשהוא מצויד במספרי תיל גדולים לחיתוך ברזל. הנאשם חתך באמצעותם כבל תקשורת המותקן בתוך גדר הגבול, שמשמש את צה"ל להעברת התראות על חדירות או מגע עם הגדר - זאת במטרה לגנוב את המתכת אליה מחובר כבל התקשורת.

ניתוק כבל התקשורת על ידי הנאשם גרם לכך שקו ההתראה נותק, מערכת ההתראה שעל הגבול לא פעלה, וכתוצאה מכך, בין היתר, יכולה הייתה להתרחש חדירה של מחבלים לשטח ישראל מבלי שניתן היה לגלותה. לאיזור הוזעקו מיד כוחות צה"ל וכוחות משטרה שעצרו את הנאשם. היום הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.