המ"פ שנפצע: "מקווה לחזור לצה"ל"

בריאיון ראשון מאז שנפצע קשה ממטען על גדר הרצועה, אומר סרן זיו שילון, הקצין מגבעתי: "לא קל לאבד ידיים אם אוכל לשקם את היד אני מתכוון לחזור לצבא". הוא הודה על התמיכה הגדולה בציבור ושלח מסר לחיילים שלו: "אני אוהב אותם"

סרן זיו שילון, מפקד הפלוגה מגבעתי שנפצע קשה בפיצוץ מטען החבלה בגבול עזה מדבר לראשונה. בשיחה עם חדשות 2 הוא מספר על התקווה להשתקם ולחזור לצבא ועל התמיכה הציבורית לה זכה: "זה מחזק אותי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שילון הועבר בסוף השבוע האחרון ממחלקת טיפול הנמרץ למחלקה האורתופדית בבית החולים סורוקה, לאור השיפור הניכר שחל במצבו. "זה לא דבר קל לאבד ידיים", אמר בעצב. "אך אם אוכל לשקם את עצמי אני מתכוון לחזור לצבא". כשנשאל על מצבו אמר הקצין: "מרגיש מצויין, הכל בשליטה".

למרות הפציעה הקשה, זוכר שילון היטב את האירוע שגרם לפציעתו. "המטען התפוצץ על השער ונפצעתי - יד אחת עפה, השנייה התרסקה", הוא שחזר. "החזקתי את היד שעפה והכנסתי את עצמי לרכב. אמרתי לחובש לשים לי חוסם עורקים והוא פעל כמו שצריך".

לדבריו, התגובות הרבות להן זכה, ותמיכה הציבורית הגדולה מחזקת אותו ותורמת לשיקומו. למרות המצב הקשה בו הוא שרוי, ממשיך הקצין הצעיר לחשוב קודם כל על חייליו ודואג להרגיע אותם לאור האירוע הקשה. "אין להם מה לחשוש צה"ל חזק וינצח אני אוהב את החיילים שלי", הוא מוסר להם.

אחותו של הקצין: עומדים בפני מערכה ארוכה

הילה מגידו, אחותו של סרן שילון, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט בשבוע שעבר על תקוות המשפחה. "אנחנו עומדים לקראת מערכה ארוכה וקשה וזקוקים לתפילות של כולם שיקרה נס וזיו יוכל להזיז את היד הימנית ולתפקד איתה", הסבירה מגידו. "הוא סובל מהרבה כאבים עקב המעבר בין המחלקות אבל הוא מתנחם מכך שהעם מאחריו".

"זיו ביקש שנצלם אותו כי הוא רצה שהחיילים שלו יראו אותו", סיפרה האחות מבית החולים. "הוא היה אמור לעבור תפקיד, הטקס בוטל בגלל מה שקרה והחיילים מחכים עד שיחזור לאיתנו ורק אז יסכימו לבצע את הטקס".

מגידו סיפרה כי המשפחה צמודה למיטת אחיה ומחזקת אותו בשעה קשה זו. "הוא מתחיל לשקם את הידיים שלו", סיפרה האחות. "אני מקווה שכולם ימשיכו להתפלל ושהתקוות שלנו ייענו", אמרה.