ראש עיריית ב"ש: "חייבים להחזיר את יכולת ההרתעה"

רוביק דנילוביץ' מסביר את ההחלטה לבטל את הלימודים בעיר בעקבות ירי הרקטות: "בעבר נחתו טילים בתוך מוסדות חינוך, יש עשרות גנים לא ממוגנים". הוא קרא לממשלה לפעול כדי לשנות את המציאות הביטחונית בדרום. "קברניטי המדינה צריכים לקבל החלטה שאי אפשר לקבל שגרה כזאת", הדגיש

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', שהחליט לבטל את הלימודים בעיר בעקבות ירי רקטות הגראד הבוקר מרצועת עזה, הסביר בראיון לחדשות 2 באינטרנט את הצעד, והפציר בקברניטי המדינה לנקוט פעולה כדי לשנות את המציאות הביטחונית בדרום: "צריך להחזיר את יכולת ההרתעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דנילוביץ' אמר כי בשנים האחרונות פגעו 4 רקטות במוסדות חינוך בבאר שבע והדגיש כי לאור ההחלטה שלא לקיים את הלימודים בעבר, איש לא נפגע כתוצאה מהירי. "יש לנו מערכת חינוך עם 40 אלף תלמידים ומוסדות לימוד רבים שלא ממגונים כראוי, יש אצלנו כ-50 גנים שאין בהם אפילו מקלט", אמר. "אם יגיעו טילים לגוש דן יגלו עד כמה המצב במדינה חמור".

"אנחנו לא יכולים למגן את עצמנו לדעת, אי אפשר לשים חומות מול כל היישובים", הצהיר דנילוביץ', "המדינה צריכה להחזיר לעצה את יכולת ההרתעה".

 

"אחרי מבצע עופרת יצוקה היו לנו כמה חודשים של שקט", המשיך ראש העיר, "קברניטי המדינה צריכים לקבל החלטה שאי אפשר לקבל שגרה כזאת, חזרנו ואמרנו שאי אפשר לקיים ככה שגרת חיים ולימודים".

לדברי דנילוביץ', ההחלטה שלא לקיים לימודים התקבלה בשיתוף עם ועד ההורים בעירו מבלי שניתנה המלצה מפורשת מפיקוד העורף. "בעבר כשנחתו טילים בתוך מוסדות חינוך בעיר המליצו בפיקוד העורף לחזור ללימודים, פעלנו גם הפעם מתוך שיקול דעת", סיפר דנילוביץ'.