4 רקטות התפוצצו בשטח פתוח בבאר שבע - לא יתקיימו לימודים בעיר

תושבים בבאר שבע התעוררו הבוקר למשמע אזעקה וקול פיצוץ. המשטרה הודיעה כי מדובר בארבע רקטות שהתפוצצו בשטח פתוח ולא גרמו לנפגעים או לנזק. לא יתקיימו לימודים בעיר. מוקדם יותר תקף צה"ל בעזה חוליית מחבלים בתגובה לירי שתי רקטות למועצה האזורית אשכול

רקטה בשטח פתוח בבאר שבע (חדשות 2)

שוב לא שקט בדרום: למרות הסכם הרגיעה שהושג לפני כמה ימים, נפתח השבוע בירי רקטות מהרצועה לעבר יישובי הדרום. שתי רקטות שנורו לבאר שבע התפוצצו בשטחים פתוחים בעיר ולא גרמו לנזק או לנפגעים. בעקבות הירי החליטו בעירייה לבטל את הלימודים במוסדות החינוך בעיר. מאוחר יותר, סמוך לשעה 08:00 התפוצצו עוד שתי רקטות בשטחים פתוחים סמוך לבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשנים האחרונות נורו באופן ישיר טילים אל מוסדות החינוך כשהם היו ריקים", אמר הבוקר ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' בריאיון לגלי צה"ל. "בשונה מישובי עוטף עזה, אנחנו לא ממוגנים וברגע שאין פיתרון מיגון מלא בתוך מערכת החינוך שלנו אני חושב שערך החיים חשוב מכל".

"גדודי נאצר סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, נטלו אחריות לירי רקטות הגראד הבוקר. "הפעולה הזאת באה בתגובה לתוקפנות הציונית הנמשכת נגד עמנו ברצועת עזה, שפגעה באזרחים חפים מפשע", נמסר בהודעת הארגון.

חיל האוויר תקף חוליה שהתכוננה לירי רקטות

הירי לבאר שבע מגיע, לאחר שהלילה נהרג פעיל חמאס בתקיפה של חיל האוויר במרכז רצועת עזה, ואדם נוסף נפצע. צה"ל ביצע את התקיפה בתגובה לירי שתי רקטות קסאם לעבר המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

מדובר צה"ל נמסר כי כלי טיס של חיל האוויר תקף במהלך הלילה חוליית מחבלים שעסקה בהכנות אחרונות לירי תלול מסלול לעבר שטח ישראל. גורם צבאי הבהיר כי החוליה גם ביצעה ירי לעבר ישראל.

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", הדגישו בצבא. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

לפני שלושה ימים: "הסכמה על רגיעה"

לאחר ירי מתמשך לעבר הדרום ומתקפות של צה"ל בעזה, הודיע פיקוד העורף לפני שלושה ימים לתושבי הדרום כי ניתן לחזור לשגרה מלאה. במערכת הביטחון העריכו כי סבב ההסלמה הנוכחי מאחורינו, אך ציינו כי יש אפשרות כי אחד הפלגים החמושים בעזה ינסה לבצע ירי לישראל.

בהסלמה האחרונה נורו יותר יותר מ-80 רקטות מרצועת עזה - ולאחריה הבטיחו ראש הממשלה ושר הביטחון כי כל תקיפה תיענה בהתאם.