סודן פנתה למזכ"ל האו"ם: "לגנות את ישראל"

שגריר סודן באו"ם העביר למזכ"ל באן קי מון דוח מפורט על "התקיפה הישראלית", לכאורה, של מפעל הנשק בחרטום - כך מדווחים כלי תקשורת ערביים. בדוח דורשת סודן לגנות את ישראל בטענה כי "התקיפה מנוגדת לאמנות האו"ם". באן, על פי הדיווח, ביקש מידע נוסף מממשלת סודן ושוקל עם יועציו כיצד להגיב

מדיבורים למעשים: שגריר סודן באו"ם העביר למזכ"ל האו"ם באן קי מון דוח ובו עדכון על תקיפת מפעל הנשק "ירמוכ" בבירה חרטום, כך מדווחים כלי תקשורת ערביים. על פי הדיווחים, בדוח כונתה התקיפה "תוקפנות ישראלית מסוכנת המהווה הפרה בוטה של אמנת האו"ם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל ביצעה תקיפה אווירית על המתקן, גרמה להשמדתו ולמותם של ארבעה בני אדם", נכתב עוד בדוח. השגריר הסודני, דפעאללה אל-חאג' עלי, דרש ממזכ"ל האו"ם לפרסם הודעת גינוי לתקיפה הישראלית - בעוד שהמזכ"ל, על פי הדיווח, "הביע דאגה מהמעשה התוקפני והביע תנחומיו על הקורבנות".

מזכ"ל האו"ם ביקש לידיו עדויות נוספות ממשלת סודן, המצביעות על "מעורבותה של ישראל", לכאורה, בתקיפה. "באן התחייב להתייעץ עם סגניו בסוגיית גינוי התקיפה", דווח.

הלילה פרצה שריפה בסמוך למתקן שהופצץ. עשן סמיך היתמר מעל לאזור השריפה, אך בסוכנות הידיעות הסודנית SUNA דווח כי הכבאים הצליחו להשתלט על האש שפרצה באזור תעשייה הסמוך למפעל. "אין שום קשר לחבלה או לפיצוץ", הבהיר דובר המשטרה אחמד עומאר והוסיף כי באירוע לא היו נפגעים. הוא הוסיף כי נשיא סודן הורה להעביר חלקים מסוימים של המפעל אל מחוץ לאזורי המגורים.