מנהיג אל-קעידה בקלטת חדשה: "לחטוף עוד אזרחים מערבים"

בקלטת וידאו חדשה שהופצה הלילה ברשת, קרא איימן א-זוואהרי לאנשי "אל-קעידה" ברחבי העולם לחטוף מה שיותר אזרחים מערבים, ה"נלחמים באסלאם", לדבריו. לעם המצרי קרא "להשלים את המהפכה וליישם את חוקי השריעה"

א-זוואהירי. "לחטוף עוד מערבים" (רויטרס)

ארגון "אל-קעידה" שב ומאיים: בקלטת שפורסמה הלילה באתרי אינטרנט המזוהים עם הג'יהאד העולמי, קרא מנהיג הארגון איימן א-זוואהרי לחטוף גורמים מערביים הנוטלים חלק במה שכינה "המלחמה באסלאם". בנוסף, דרש א-זוואהרי מהעם המצרי "להשלים את המהפכה", לדבריו, ב"החלת חוקי האסלאם במדינה".

צפו בקטע מהקלטת שפורסמה הלילה ברשת:

"אנחנו שואפים, בעזרת אללה, לקחת בשבי אזרחים של מדינות שנלחמות במוסלמים, במטרה לשחרר את שבויינו", אמר א-זוואהרי בקלטת שפורסמה, שאורכה יותר משעתיים ובירך על לקיחתו בשבי של אזרח אמריקני בן 71 בפקיסטן.

בכיר אל-קעידה האשים את הקהילה הבינלאומית בהענקת "רישיון הרג", לדבריו, לנשיא סוריה אסד ודחק במוסלמים בעולם כולו "לתמוך באחיהם הלוחמים בסוריה ולא לחסוך במאמצים לסייע להם".

בעניין המהפכה במצרים אמר א-זוואהרי, אזרח מצרי בעצמו שנידון למוות במדינה שלא בנוכחותו בגין מעורבותו ברצח הנשיא סאדאת: "המאבק במצרים ברור מאוד. זהו מאבק בין מיעוט חילוני, בן בריתה של הכנסייה ושנתמך על ידי הצבא והאמריקנים - לבין המוסלמים במצרים, השואפים ליישם את חוקי השריעה". א-זוואהרי תקף גם את נשיא ארצות הברית ברק אובמה וקרא לו "שקרן". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת