אלירן התנדב לצבא: "אפשר לשרת בצה"ל גם בלי יד, הכל אפשרי"

למרות שלא היה צריך להתגייס כי נולד בלי יד, טוראי אלירן אוסטר, בוגר המכינה הקדם צבאית אלישע, נלחם בכל כוחו וגויס בהתנדבות להיות מש"ק חינוך בבה"ד חיל השלישות. בבסיס הוא משחק כדורסל: "אני מכוון ביד שמאל, נותן את התנופה וזורק, הרבה פעמים החיילים מופתעים כשם רואים אותי". בקרוב הוא מתכנן לצאת לקצונה

טוראי אוסטר באימון בבסיס (דובר צה"ל)

טוראי אלירן אוסטר בן ה-20 התגייס כנגד כל הסיכויים לצה"ל ומשרת כמש"ק חינוך בבסיס ההדרכה של חיל השלישות, כשהוא בלי יד. אלירן רוצה בהמשך השירות גם לצאת לקצונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הוא נולד בלי אחת מידיו ובדוח הרופאים שלאחר לידתו נכתב כי מדובר ב"נס רפואי", מפני שלא ראו את המום שלו באולטראסאונד. לפני הצבא, הוא התחנך במכינה הקדם צבאית אלישע שבנווה צוף והיום הוא חייל ככל החיילים ואף משחק מדי יום כדורסל במגרש בבסיס. "אני מכוון ביד שמאל, נותן את התנופה וזורק, הרבה פעמים החיילים מופתעים כשהם רואים אותי", הוא סיפר לחדשות 2 באינטרנט.

במסגרת שירותו הוא מעביר לחניכי בסיס ההדרכה שיעורי חברה ומוטיבציה ונראה שהוא האדם המתאים ביותר לערכים הללו: "אני שוקל מאוד בחיוב לצאת לקצונה - גם בלי יד אפשר לשרת בצה"ל ואני קורא לאנשים עם מוגבלויות להתגייס, הכל אפשרי".

"זה לא דבר קל לאבד ידיים"

רק אתמול התראיין לראשונה לחדשות 2 מפקד הפלוגה בחטיבת גבעתי סרן זיו שילון שידו נקטעה כתוצאה מפיצוץ מטען על גבול הרצועה. "זה לא דבר קל לאבד ידיים", אמר בעצב. "אך אם אוכל לשקם את עצמי אני מתכוון לחזור לצבא". כשנשאל על מצבו אמר הקצין: "מרגיש מצויין, הכל בשליטה".

למרות הפציעה הקשה, זכר שילון היטב את האירוע שגרם לפציעתו. "המטען התפוצץ על השער ונפצעתי - יד אחת עפה, השנייה התרסקה", הוא שחזר. "החזקתי את היד שעפה והכנסתי את עצמי לרכב. אמרתי לחובש לשים לי חוסם עורקים והוא פעל כמו שצריך".